Meksyk pokonał Ekwador 2:1

Meksyk wygrał z Ekwadorem 2:1 w meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata, rozgrywanym w Miyagi.

Dzięki zdobytym trzem punktom Meksykanie prowadzą z 6 oczkami w tabeli grupy G i tym samym znacznie zwiększyli swoje szanse na awans do 1/8 finału.

Już w 5. minucie prowadzenie objęli Ekwadorczycy. Z prawej strony pola karnego piłkę dośrodkował Ulises De la Cruz, a Agustin Delgado uderzył głową, lobując bramkarza Oscara Pereza.

Meksykanie wyrównali w 28. minucie. Morales wrzucił piłke na 6 metr pola karnego, tam Borgetti wyprzedził pilnującego go obrońcę i pokonał Cevallosa.

Zwycięską bramkę 57. minucie zdobył Gerardo Torrado, który uderzył piłkę z 18 metrów i wpadła ona do bramki przy prawym słupku, bramki Cevallosa.