Mecz Gwiazd MLB dla American League

Drużyna American League wygrała 9-4 z zespołem National League w 75. Meczu Gwiazd Major League Baseball. Najlepszym zawodnikiem (MVP) tego spotkania rozgrywanego w Houston uznano Alfonsa Soriano z Texas Rangers.

Wynik pojedynki został ustalony już podczas pierwszego inningu (tak nazywają się części gry, na które podzielony jest mecz baseballa, w sumie jest ich dziewięć), kiedy gracze AL objęli prowadzenie 6-0.

Reklama

To było największe prowadzenie jednej z drużyn w meczu All-Star od 1983 roku, kiedy także zespół z AL zaliczył serię sześciu punktów w trzecim inningu. To był również drugi raz w historii, gdy zespół już w pierwszej rozgrywce zdobył sześć punktów.

Największym przegranym spotkania był miotacz (pitcher) przegranych Roger Clemens, występujący na co dzień w drużynie z Houston. - To było ciężkie przeżycie - powiedział Clemens, po którego rzutach w pierwszym inningu zawodnicy American League zdobywali punkty. Przed spotkaniem Clemens został uhonorowany nagrodą dla gracza, który miał ogromny wkład w ten sport. Po raz pierwszy w historii dostał ją miotacz.

- Było mi trochę smutno, że Roger nie miał we wtorek swojego dnia, ale ja miałem zadania do wykonania na boisku, co mi się się udało i jestem teraz bardzo zadowolony - powiedział Soriano, MVP spotkania, który z Clemensem występował razem w jednej drużynie jeszcze przed rokiem, gdy obaj grali dla New York Yankees.

W historii meczów All-Star 40 razy wygrywali reprezentanci NL, 33 razy AL, dwa razy był remis.

75. Mecz Gwiazd MLB

American League - National League 9-4 (6-1, 0-0, 0-0, 1-3, 0-0, 2-0, 0-0, 0-0, 0-0)

INTERIA.PL/AP
Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | houston | mecz gwiazd | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje