Mecz Cracovii z Ruchem zagrożony

Zaplanowany na sobotę (godz. 17) mecz w ramach 22. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Cracovią i Ruchem Chorzów jest zagrożony.

W środę o godzinie 12 zakład energetyczny Enion wyłączył prąd na stadionie Hutnika, na którym "Pasy" rozgrywają mecze w roli gospodarza. Enion wyłączenie prądu planował już przed spotkaniem Pucharu Polski pomiędzy Wisłą i Lechią Gdańsk, ale ostatecznie przesunięto termin o jeden dzień.

Reklama

Hutnik SSA, który zarządza obiektem jest winny Enionowi 20 tysięcy złotych. Nie może ich zapłacić, mimo że otrzymuje pieniądze od Wisły i Cracovii za wynajęcie stadionu, gdyż konto spółki zajął komornik.

"Mamy nadzieję, że strony bardzo szybko dojdą do porozumienia. Nie wyobrażamy sobie sytuacji w której Cracovia nie mogłaby rozegrać meczu w sobotę - mówi dla poratlu Terazpasy.pl rzecznik prasowy MKS Cracovia SSA Przemysław Urbański.

Cracovia i Wisła jesienią rozgrywały swoje mecze na stadionie Zagłębia w Sosnowcu. Zimą obiekt Hutnika został zmodernizowany, tak aby spełniał wymogi licencyjne. Obydwa krakowskie kluby podpisały umowy z Hutnikiem SSA na rozgrywanie spotkań. Hutnik SSA ma jednak ogromne długi, które doprowadziły do zajęcia konta przez komornika.

Dowiedz się więcej na temat: zagrożeni | enion | Cracovia | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje