ME w tenisie stołowym: Li Qian w 1/16 finału

Li Qian, jako jedyna z reprezentantek Polski, awansowała do 1/16 finału mistrzostw Europy tenisistek stołowych odbywających się w sopocko-gdańskiej Ergo Arenie. W drugiej rundzie odpadły Katarzyna Grzybowska i Antonina Szymańska.

Po zwycięstwie nad Węgierką Szandrą Pergel, w drugim spotkaniu Li Qian wygrała z Serbką Moniką Molnar 4:0. W turnieju drużynowym inna reprezentantka Polski - Xu Jie pokonała ją 3:2.

Reklama

- "Li Qian jest w dobrej dyspozycji; problem polega tylko na utrzymaniu obecnego rytmu, tzw. przygotowania do meczu i właściwej koncentracji w trakcie gry - powiedział jej trener klubowy z Tarnobrzega i jednocześnie asystent selekcjonera Michała Dziubańskiego, Zbigniew Nęcek.

O awans do najlepszej "16" zawodów "Mała" zagra ze Szwedką Matildą Ekholm, którą niedawno pokonała 4:0 w Pro Tourze w Chinach. Jeśli upora się ze skandynawską zawodniczką, w ćwierćfinale trafi na Ukrainkę Gannę Gaponową, która - tak jak Li Qian - jest defensorką, albo na Rumunkę Danielę Dodean. Dopiero w półfinale może dojść do pojedynku Polki urodzonej w Chinach z broniącą tytułu Białorusinką Wiktorią Pawłowicz.

W 1/32 finału nie powiodło się pozostałym polskim pingpongistkom. Grzybowska dostała lekcję od Niemki Kristin Silbereisen, a Szymańska - od występującej w barwach Luksemburga Ni Xia Lian.

- Poza drugim setem, który wygrałam na przewagi, w pozostałych nieźle dostałam w kość. Musiałam wznieść się na wyżyny, żeby triumfować w jednej partii - powiedziała Grzybowska.

Szymańska miała za przeciwniczkę najstarszą uczestniczkę ME, 48-letnią Ni Xia Lian. W 1983 roku, w którym Polka przyszła na świat, jej czwartkowa przeciwniczka zdobyła drużynowe mistrzostwo świata z chińską reprezentacją. Potem przeniosła się do Luksemburga; w barwach tego kraju sięgnęła m.in. po dwa złote medale ME w singlu oraz w mikście z Lucjanem Błaszczykiem w 2002 roku.

Jeśli przez lata najpopularniejszym sportowcem w małym księstwie był alpejczyk Marc Girardelli, to z pewnością najlepszą sportsmenką jest Ni Xia Lian. Przy stole niewiele się rusza, oszczędza siły jak tylko może, ale jej specyficzny styl grania powoduje, że wiele młodszych zawodniczek nie ma szans.

Wyniki gry pojedynczej z udziałem Polek - 2. runda (1/32 finału)

singiel

Li Qian - Monika Molnar (Serbia) 4:0 (11:7, 11:4, 11:3, 11:5)

Katarzyna Grzybowska - Kristin Silbereisen (Niemcy) 1:4 (4:11, 14:12, 1:11, 3:11, 3:11)

Antonina Szymańska - Ni Xia Lian (Luksemburg) 0:4 (12:14, 3:11, 8:11, 5:11)

Program 3. rundy (1/16 finału) - piątek, godz. 11.10:

Li Qian - Matilda Ekholm (Szwecja)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Li Qian

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje