ME w szermierce: Szóste miejsce drużyny szpadzistów

Polscy szpadziści zajęli szóste miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Wygrali Szwajcarzy.

"Biało-czerwoni", w składzie: Krzysztof Mikołajczak (St. Szerm. Legia Warszawa), Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka i Michał Adamek (obaj AZS AWF Wrocław), zaczęli zmagania od zwycięstwa nad Norwegami 28:21 w 1/8 finału.

W ćwierćfinale przegrali jednak z najwyżej rozstawionymi i broniącymi tytułu Szwajcarami 26:33.

W spotkaniach o lokaty 5-8 podopieczni trenera Marka Julczewskiego najpierw pokonali Czechów 45:43, a następnie ulegli Włochom 38:39.

Przed rokiem w Legnano polski zespół uplasował się na siódmej pozycji.

We wtorek w Zagrzebiu o medale w turnieju drużynowym walczą również florecistki.