ME w szermierce: Piąte miejsce drużyny florecistek

Polskie florecistki zajęły piąte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Wygrały Włoszki.

Polki, w składzie: Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak (obie AZS AWF Poznań), Karolina Chlewińska i Hanna Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) przegrały jeden mecz w zawodach, ale za to kluczowy - w ćwierćfinale z Węgierkami 9:20.

Później w spotkaniach o miejsca 5-8 pokonały kolejno zespoły Rumunii 45:16 oraz Ukrainy 45:30.

Wcześniej we wtorek szóstą lokatę w ME zajęła drużyna polskich szpadzistów.

Po trzech dniach zmagań w stolicy Chorwacji "Biało-czerwoni" mają w dorobku dwa brązowe medale, które wywalczyli szpadzista Krzysztof Mikołajczak i szablistka Aleksandra Socha.