ME w szachach: Sutowski i Łachnio na czele

Reprezentant Izraela Emil Sutowski oraz Ukrainka Kateryna Łachnio - z dorobkiem po 6,5 pkt - nadal prowadzą po ośmiu rundach w klasyfikacji 9. szachowych mistrzostw Europy, które odbywają się w bułgarskim mieście Płowdiw.

Najlepsza z Polek - Jolanta Zawadzka (KS Polonia Wrocław) plasuje się na 19. miejscu mając 5,5 pkt. Z Polaków najwyższą - 21. lokatę zajmuje Bartłomiej Macieja (Polonia Warszawa) - 5,5 pkt.

Reklama

Wyniki ósmej rundy:

kobiety

Ana Benderac (Serbia) - Iweta Rajlich (KS Polonia Wrocław) remis

Jolanta Zawadzka (KS Polonia Wrocław) - Emilia Djingarowa (Bułgaria) 1:0

Iozefina Paulet (Rumunia) Monika Soćko (KS Polonia Warszawa) 0:1

Laura Rogule (Łotwa) - Joanna Dworakowska (Wasko HetMaN Szopienice Katowice) 1:0

Maria Welczewa (Bułgaria) - Joanna Majdan (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) 1:0

Joanna Worek (JKSz MCKiS Jaworzno) - Stefi Bednikowa (Bułgaria) 1:0

Po 8 rundach:

1. Kateryna Łachnio (Ukraina) 6,5 pkt

2. Anna Uszenina (Ukraina) 6,5

3. Pia Cramling (Szwecja) 6,5

...

19. Jolanta Zawadzka 5,5

32. Iweta Rajlich 5

36. Monika Soćko 5

74. Joanna Worek 4

83. Joanna Dworakowska 4

107. Joanna Majdan 3,5

mężczyźni

Tomasz Markowski (KSz Odrodzenie Kożuchów) - Zahar Jefimienko (Ukraina) 0:1

Bartosz Soćko (KS Polonia Warszawa) - Dmitrij Kokariew (Rosja) 1:0

Konstantine Szanawa (Gruzja) - Robert Kempiński (KS Polonia Warszawa) 0:1

Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn) - Jones Gawain (Anglia) remis

Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) - Alin Berescu (Rumunia) remis

Rainer Buhmann (Niemcy) - Dariusz Świercz (KS Polonia Wrocław) remis

Kamil Mitoń (Wasko HetMaN Szopienice Katowice) - Zvonko Stanojoski (Macedonia) 1:0

Michał Luch (KS Polonia Wrocław) - Anton Szomojew (Rosja) 0:1

Sasha Kaplan (Izrael) - Mateusz Bartel (KS Polonia Wrocław) 0:1

Bartłomiej Heberla (Wasko HetMaN Szopienice Katowice) - Władymir Petkow (Bułgaria) 1:0

Grzegorz Gajewski (AZS UMCS Lublin) - Davit Lomsadze (Gruzja) 1:0

Julian Radulski (Bułgaria) - Rafał Lubczyński (KS Polonia Wrocław) 1:0

Aleksander Miśta (MLKS Ostródzianka Ostróda) - Georgi Filew (Bułgaria) 1:0

Jewgienij Romanow (Rosja) - Bartłomiej Macieja (KS Polonia Warszawa) 0:1

Po 8 rundach:

1. Emil Sutowski (Izrael) 6,5 pkt

2. Paweł Tregubow (Rosja) 6,5

3. Sergiej Mowsesjan (Słoweacja) 6,5

...

21. Bartłomiej Macieja 5,5

25. Bartosz Soćko 5,5

32. Robert Kempiński 5,5

72. Tomasz Markowski 5

91. Dariusz Świercz 4,5

134. Radosław Wojtaszek 4,5

135. Marcin Dziuba 4,5

136. Kamil Mitoń 4,5

140. Aleksander Miśta 4,5

171. Mateusz Bartel 4

196. Bartłomiej Haberla 4

200. Michał Luch 3,5

229. Grzegorz Gajewski 3,5

242. Rafał Lubczyński 3

327. Arkadiusz Leniart 0

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Katowice | Ukraina | Emil | Hetman | Warszawa | Polonia Warszawa | Bułgaria | Wrocław | polonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje