ME koszykarek: Polki dopiero szóste

W swym ostatnim występie na mistrzostwach Europy we francuskim Le Mans Polki przegrały 76:82 (17:22, 13:20, 18:19, 23:26) mecz o piąte miejsce z Jugosławią.

Porażka ta jest szczególnie bolesna bowiem podopieczne Tomasza Herkta straciła w ten sposób szanse na występ na MŚ w Chinach w przyszłym roku.

Po raz kolejny okazało się, że koszykówka to gra zespołowa i nawet najwybitniejsza indywidualność nie jest w stanie rozstrzygnąć losów meczu. Co z tego, że Małgorzata Dydek zdobyła dokładnie połowę dorobku punktowego Polek (38) skoro reszta zespołu nie umiała dostosować się do jej poziomu. Polki, choć konsekwentnie broniły jeden na jeden, nie potrafiły ustać w defensywie i Jugosłowianki raz po raz kończyły akcje celnym rzutem lub skuteczną penetracją. Raziła nonszalancja gry - zdetronizowane mistrzynie Starego Kontynentu popełniły aż 16 strat przy ledwie 6 rywalek.

Polki zagrały efektywnie jedynie na początku starcia, prowadziły 7:0 i 15:6 by zejść na przerwę po pierwszej kwarcie z przewagą pięciu punktów (22:17). Później było już co raz gorzej. Dziurawa obrona, brak przekazywania, niska skuteczność z gry (tylko 42 procent, przy 50-procentowej Jugosłowianek) i rywalki kontrolowały spotkanie do końcowej syreny.

Punkty:

Polska: Małgorzata Dydek 38, Gabriela Mróz-Czerkawska 11, Monika Ciecierska 10, Beata Predehl 8, Joanna Cupryś 4, Patrycja Czepiec 2, Beata Krupska-Tyszkiewicz 2, Edyta Koryzna 1.

Jugosławia: Lara Mandic 24, Ana Jokovic 16, Ljubica Drljaca 12, Hajdana Radunovic i Svobodanka Tuvic po 10, Bilijana Stankovic 9, Milka Bjelica 1, Angela Djelmis 0, Dragoslava Zakula 0.

Dowiedz się więcej na temat: Polka | półki | polki