ME hokeistów na trawie 2. dywizji: Polacy na drugim miejscu

Polscy hokeiści na trawie przegrali po karnych zagrywkach z Czechami 1:2 w finale mistrzostw Europy tzw. drugiej dywizji, które rozgrywane były w ukraińskiej Winnicy. W regulaminowym czasie i po dogrywce był remis 1:1. Czesi awansowali do pierwszej dywizji.

W fazie grupowej mistrzostw Polacy pokonali Czechów 2:0, ale w najważniejszym meczu turnieju nie udało im się powtórzyć wyniku. O zwycięstwie w mistrzostwach i awansie do pierwszej dywizji zadecydowały karne zagrywki, które lepiej wykonywali Czesi. Polacy z pięciu prób wykorzystali tylko jedną (Mirosław Juszczak).

Reklama

Polacy wciąż mają szansę na grę w elicie za dwa lata, ale muszą czekać na rozstrzygnięcia rozpoczynających się w poniedziałek w Niemczech ME pierwszej dywizji. Jeśli reprezentacja Belgii zajmie w nich siódme lub ósme miejsce, awans z turnieju Winnicy uzyskają tylko Czesi. Belgowie są bowiem organizatorem mistrzostw Starego Kontynentu w 2013 roku i start w nim mają zapewniony "z urzędu". Każda wyższa niż siódma lokata wywalczona przez Belgów, da awans do pierwszej dywizji także polskiej reprezentacji.

wyniki:

Polska - Czechy 1:1 (0:0, 1:1), karne zagrywki 1:2

Bramka dla Polski: Szymon Oszyjczyk.

o miejsca 5-8

Szwecja - Ukraina 3:4 (2:0)

Walia - Białoruś 3:2 (2:0)

tabela

5. Ukraina 3 9 1-5

6. Walia 3 6 4-3

7. Szwecja 3 1 5-7

8. Białoruś 3 1 6-10

mecz o 3. miejsce

Szkocja - Austria 4:3 (2:1)

finał

Polska - Czechy 1:1 (0:0, 1:1) karne zagrywki 1:2

Końcowa klasyfikacja: 1. Czechy (awans do pierwszej dywizji), 2. Polska, 3. Szkocja, 4. Austria, 5. Ukraina, 6. Walia, 7. Szwecja (spadek do 3. dywizji), 8. Białoruś (spadek do 3. dywizji).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: hokeiści

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje