Mateja przed Małyszem!

TS Wisła Zakopane I wygrała środowy konkurs drużynowy mistrzostw Polski w skokach narciarskich na średniej skoczni w Zakopanem.

Zwycięska drużyna Towarzystwa Sportowego Wisła Zakopane I w składzie Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski, Wojciech Skupień i Robert Mateja uzyskała 943 pkt. Drugie miejsce z 908 pkt zajęła drużyna KS Wisła Ustronianka I: Mateusz Cieślar, Rafał Śliż, Piotr Żyła i Adam Małysz.

Brąz wywalczył pierwszy zespół Start Krokiew Zakopane w składzie Dawid Kowal, bracia Grzegorz i Krzysztof Miętusowie i Maciej Kot. Drużyna uzyskała ocenę 903,5 pkt.

Adam Cieślar (82,5/77,0)

W środowych zawodach mistrzostw Polski w Zakopanem wystartowało 12 drużyn klubowych. Do serii finałowej nie zakwalifikowały się drużyny: LKS Poroniec Poronin, TS Wisła Zakopane III i IV oraz TS Wisła Ustronianka IV.

Skoki kilkakrotnie przerywano z powodu wiatru, który w porywach osiągał ponad 2 metry na sekundę. Podczas konkursu w Zakopanem świeciło słońce. Temperatura powietrza wynosiła plus 4 stopnie, śniegu minus 0,5. Zawodnicy skakali z 7 i 8 belki startowej.

W czwartek rozegrana zostanie ostatnia konkurencja mistrzostw Polski w skokach narciarskich - konkurs indywidualny na średniej skoczni.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: krokiew | start | Kowal | kot | konkurs | Wisła | Zakopane