Markuszewski przechodzi z MMTS do Chrobrego

Trener Zbigniew Markuszewski odchodzi z MMTS Kwidzyn. Nowym szkoleniowcem tego zespołu zostanie Krzysztof Kotwicki, który podpisał trzyletni kontrakt. Markuszewski będzie z kolei prowadził piłkarzy ręcznych Chrobrego Głogów.

"Moja umowa kończy się w tym sezonie i z działaczami klubu nie podjęliśmy rozmów na temat jej przedłużenia. Pracowałem w MMTS przez pięć lat i wystarczy. Za bardzo się do siebie przyzwyczailiśmy. Ta drużyna potrzebuje kogoś z bardziej świeżym spojrzeniem" - powiedział Markuszewski.

Reklama

Markuszewski poprowadził MMTS do największych sukcesów w 13-letniej historii klubu. W poprzednim sezonie kwidzynianie zostali wicemistrzami Polski oraz awansowali do finału Challenge Cup. Z kolei w 2009 roku wywalczyli trzecie, a rok wcześniej czwarte miejsce. Jeśli w środę w piątym spotkaniu pokonają u siebie BRW Stal Mielec po raz drugi zdobędą brązowy medal MP.

Właśnie ten mecz będzie ostatnim spotkaniem Markuszewskiego w roli trenera MMTS. "Zastąpi mnie Krzysiek Kotwicki. Uważam, że jest to bardzo dobre posunięcie. Krzysiek, który był moim asystentem, zna ten zespół i to środowisko. W tym sezonie, ze względu na problem finansowe, nie pracował w klubie. Nasza sytuacja była bardzo trudna, ale dzięki pomocy miasta nie tylko przetrwaliśmy, ale ponownie bijemy się o medale" - podsumował Zbigniew Markuszewski.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje