Mario Theissen liczy na powrót BMW do formy

Szef BMW-Sauber, Mario Theissen przed wyścigiem o Grand Prix Niemiec jest optymistą, ponieważ jego zespół ma zamiar poważnie wzmocnić bolid, m.in przez zmodyfikowany podwójny dyfuzor.

W dotychczasowych wyścigach, team Roberta Kubicy i Nicka Heidfelda zdobył zaledwie osiem punktów, co jest dla nich sporym rozczarowaniem. Teraz szefowie drużyny chcą zrobić wszystko, żeby w kolejnych zawodach było znacznie lepiej. - Nie możemy być zadowoleni z przebiegu tego sezonu, więc musimy się poprawić. Jesteśmy zdeterminowani, żeby wreszcie ruszyć mocno do przodu i wrócić do formy, którą prezentowaliśmy w poprzednich latach - stwierdził Theissen. - Oczywiście nie jest łatwo nadrobić stracony czas, szczególnie że nie mamy obecnie możliwości testów, ale staramy się wykonać swoją pracę jak najlepiej. Wprowadziliśmy serię ulepszeń technicznych, szczególnie nowszą wersję podwójnego dyfuzora. Liczymy, że przyniesie to efekt - dodał.

Reklama

Przed własnymi kibicami szansę na zaprezentowanie się będzie miał Nick Heidfeld, który również nie ukrywa rozczarowania dotychczasowymi wyścigami. - Nie mogę powiedzieć niestety wiele pozytywnego o mojej formie w tym sezonie - wyjaśnił kierowca, który podczas rywalizacji na Nurburgringu ubierze specjalnie zaprojektowany na tę okazję kask. - Nasze cele były zupełnie inne. Oczywiście wprowadzamy modyfikacje i poprawa naszej obecnej sytuacji to teraz nasze główne zadanie. Mam nadzieję, że przyniesie to efekty już wkrótce - dodał.

Wyścig o Grand Prix Niemiec odbędzie się 12 lipca. Wcześniej kierowcy przeprowadzą treningi i kwalifikacje.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemiec | Grand Prix | powrót | theissen | BMW

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama