Manchester United pokonał Birmingham City 1:0

W niedzielę dokończona zostanie 1. kolejka angielskiej Premier League. W pierwszym spotkaniu Manchester United pokonał na własnym boisku Birmingham City 1:0. Bohaterem Old Trafford został Wayne Rooney, strzelec zwycięskiej bramki dla "Czerwonych Diabłów".

Pod nieobecność kontuzjowanego bramkarza United, Edwina van der Sara między słupkami mistrza Anglii stanął Ben Foster. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

W całym spotkaniu zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze, choć chwilowe przestoje w grze mogły ich sporo kosztować. Zwycięską bramkę dla Manchesteru zdobył w 34. minucie meczu Wayne Rooney. Angielski snajper po podaniu Portugalczyka Nani'ego najpierw trafił w słupek bramki gości, jednak dobitka była już skuteczna i Rooney mógł się cieszyć z pierwszej bramki w nowym sezonie Premier League.

Nani, który popisał się znakomitą asystą przy golu Rooneya musiał opuścić boisko w przerwie. Portugalczykowi prawdopodobnie odnowiła się kontuzja barku.

Manchester United - Birmingham City 1:0 (1:0)