Małachowski: Diament już mam, czas na złoto mistrzostw świata

Złoty medal mistrzostw świata jest celem wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego na przyszły sezon. Dlatego rozważa nawet rezygnację z pierwszych mityngów prestiżowej Diamentowej Ligi. "Ją już raz wygrałem" - powiedział.

Zawodnik WKS Śląsk Wrocław powoli wraca do zdrowia po operacji przepukliny brzucha. Treningów jeszcze nie rozpoczął i nie wiadomo kiedy będzie mógł do nich wrócić. Dlatego też bierze pod uwagę wariant późniejszego rozpoczęcia sezonu. Punktem kulminacyjnym mają być mistrzostwa świata w koreańskim Daegu, które zaplanowano na przełom sierpnia i września.

Reklama

- Diament już mam, dlatego nie ma się co napinać. Spokojnie chcę najpierw wrócić do zdrowia, a potem wziąć się za przygotowania do sezonu. Najważniejszy dla mnie będzie występ w Azji - podkreślił.

Także rok temu Małachowski rozpoczął treningi nie w terminie. Wówczas powodem była rehabilitacja dłoni, ale to późniejsze "wejście" nie było przeszkodą w zdobyciu tytułu mistrza Europy w Barcelonie. "Jeśli to opóźnienie da mi w Korei Południowej w przyszłym roku złoty medal mistrzostw świata, to nic nie będę przyspieszał" - dodał.

W tej chwili podopieczny Witolda Suskiego jest w zawieszeniu. Nie może ustalić gdzie i kiedy będzie miał obozy.

- Na razie ustaliliśmy z trenerem pewien zarys, ale nawet się nie ruszam. Dopiero gdy dostanę zielone światło od doktora Roberta Śmigielskiego zacznę cokolwiek robić - przyznał.

Operacja przeszkodziła Małachowskiemu także w jego biegowej pasji. W planach miał start w "Biegnij Warszawo" i w Biegu Niepodległości.

- Muszę odłożyć to na późniejszy termin. Może za rok? Chciałbym też spróbować startu w półmaratonie, a po zakończeniu kariery marzy mi się pokonanie dystansu 42 km 195 m - powiedział.

Obecnie przyjemność z biegania czerpie do 45 minuty. - Potem zaczyna się już męczarnia. Myślę, że udaje mi się już spokojnie przebiec około ośmiu kilometrów, ale na pewno na tym nie poprzestanę - podkreślił.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: złoty | złoto

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje