Machowski o "Wasylu": Kontuzja jest poważna

Zdaniem lekarza piłkarzy Legii Warszawa Stanisława Machowskiego - Marcin Wasilewski, który w niedzielnym meczu ligowym w Belgii doznał otwartego złamania kości piszczelowej i strzałkowej, wróci na boisko. "Noga na pewno się wygoi, to tylko kwestia czasu i dobrze przeprowadzonej rehabilitacji" - uspokoił były lekarz reprezentacji Polski.

"Nie widziałem jeszcze jak do tego doszło, ale z tego, co słyszałem, kontuzja jest bardzo poważna. Wiele zależy od wysokości złamania. Na pewno jednak otwarte goi się znacznie dłużej od zamkniętego" - powiedział PAP doktor Stanisław Machowski.

Reklama

Jak dodał, przebudowa kostna i okres gojenia trwają w takich przypadkach od sześciu miesięcy do nawet roku. "Mogą też pojawić się różne powikłania, co automatycznie wydłuży czas leczenia" - zaznaczył.

Machowski jest jednak przekonany o tym, że obrońca polskiej reprezentacji wróci do sportu.

Wasilewski w meczu ligowym Anderlechtu Bruksela ze Standardem Liege (1:1) po brutalnym faulu rywala doznał złamania nogi. W 25. minucie Axel Witsel w starciu przy linii bocznej wyprostowaną nogą nadepnął na atakującego wślizgiem Polaka. Gracz na noszach opuścił boisko, a piłkarz Standardu został ukarany czerwoną kartką.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: boisko | Wasilewski | złamania | kontuzja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje