Maccabi Raanana - Zepter Idea Śląsk Wrocław 89 : 82

Punkty: Maccabi: Stanojevic 24, Salters 16, Savanovic 13, Green 12, Kantor 9, Goodes 7, Ichaki 6, Cohen 2 Zepter: McNaull 15, Avlijas 13, Zieliński 11, Miglinieks 10, Wójcik 9, Jamison 8, Adomaitis 7, Kościuk 5, Marks 4

Po czterech punktach z rzędu Adama Wójcika i rzutach wolnych Macieja Zielińskiego wrocławianie szybko objęli prowadzeni 6:2. Później podopieczni trenera Andreja Urlepa coraz częściej tracili piłki w ataku. Dwa razy spod kosza nie trafił Joe McNaull, a coraz lepiej grający miejscowi szybko odrobili straty. Po akcji Yaniva Greena remisowali 11:11, a po kolejnej akcji, tym razem Gorana Savanovica, prowadzili 13:11.

Wprawdzie Robert Kościuk i Aleksander Awlijas, najlepszy gracz Zeptera w tym meczu, trafiali z dystansu, ale końcówka pierwszej kwarty należałą do miejscowych.

Na początku drugiej kwarty Wójcik miał już na koncie 3 faule. Miejscowi po przechwytach piłek rozgrywali skuteczne kontry i w 14. minucie po wsadzie właśnie z kontry Jovo Stanojevica, najlepszego koszykarza Maccabi, prowadzili 29:23. Gracze Maccabi punktowali przede wszystkim spod kosza.

Jednak w 19. Minucie po akcji Harolda Jamisona to wrocławianie prowadzili i to najwyżej w meczu - 35:29. Mimo to Stannojevic doprowadził w końcu tej kwarty do remisu.

W tym momencie wrocławianie mieli już na koncie aż 15 strat.

Kolejne dziesięć minut było bardzo wyrównane. Często oba zespoły remisowały. W ostatniej minucie z dystansu trafił Awlijas (49:51), ale w ten sam sposób odpowiedział Amerykanin Jesse Salters, dając minimalne prowadzenie Maccabi.

W ostatniej kwarcie przez długi czas nieznacznie prowadzili miejscowi (64:60 w 35. minucie, 72:69 w 39.), ale na 28 sekund przed końcem z 8 metrów trafił Rajmonds Miglinieks, doprowadzając do remisu i dogrywki.

W niej poza zasięgiem wrocławian był Jovo Stanojevic. Jugosłowianin zdobył 10 punktów w ciągu 5 minut i rzutami wolnymi ustalił wynik spotkania. Kolejna przykra porażka wrocławian stała się faktem.

I kwarta

1. min - Nieskuteczna podkoszowa akcja McNaulla

2. min - Pierwsze punkty w meczu zdobywa Green

3. min - Dwukrotnie trafia Wójcik, a po chwili fauluje po raz 2, celne wolne McNaulla (6:9)

4. min - Dobitka Marksa celna

5. min - Dwie straty po rząd Adomaitisa, w rewanzu punkty Stanojevicia

6. min - Faul w ataku Marksa, punkty Greena. Błąd 8 sekund Zeptera

7. min - Trzy punkty z rzędu Savanovicia, w rewanżu "3" Kościuka

8. min - "3" Avlijasa.

9. min - Dwa punkty z wolnych Maccabi po faulu technicznym Jamisona

10. min - Blok McNaulla na Saltersie. "3" Wójcika niecelna i koniec I kwarty (21:17)

II kwarta

11. min - Dwa punkty Kościuka z wolnych, layup Zielińskiego

12. min - 3 faul Wójcika, punkty Saltersa

13. min - Skuteczna kontra Avlijasa

14. min - Skuteczne kontry Savanovicia i Stanojevicia (29:23)

15. min - Punkty z półdystansu McNaulla

16. min - McNaull trafia po ładnej asyście Miglinieksa

17. min - "3" Miglinieksa i Zepter prowadzi (29:30)

18. min - Ponownie za trzy trafia Miglinieks

19. min - Punkty spod kosza Jamisona, w rewanżu trafia Stanojevic

20. min - Kontra Stanojevicia, punkty i koniec II kwarty (35:35)

III kwarta

21. min - Punkty Wójcika

22. min - 4 faul Wójcika, punkty Saltersa, w rewanżu trafia Adomaitis

23. min - Dwa niecelne wolne Jamisona

24. min - Nieskuteczna próba z dystansu Miglinieksa

25. min - Akcja Zielińskiego 2+1

26. min - Punkty Goodesa i Ichakiego i remis (42:42)

27. min - Strata Miglinieksa i skuteczna kontra Greena

28. min - Akcja McNaulla 2+1

29. min - Dwa wolne Marksa celne, w rewanzu Stanojevic

30. min - "3" Avlijasa, w rewanżu punkt Savanovicia

30. min - "3" Saltersa tuz przed syreną i koniec III kwarty (52:51)

IV kwarta

31. min - Trzecia w meczu "3" Avlijasa, w rewanżu "3" Saltersa

32. min - Punkty Jamisona, w odpowiedzi "3" Goodesa

33. min - Strata Avlijasa, wolne Saltersa celne

34. min - Chaos w akcjach obu zespołów

35. min - Akcja Savanovicia skuteczna

36. min - Wolne McNaulla celne, w rewanżu trafia Salters

37. min - 4 faul Greena, dwa niecelne wolne Wójcika

38. min - Trafia Savanovic, w rewanżu McNaull

39. min - Wolne Zielińskiego i tylko punkt straty Zeptera (68:67)

40. min - Trafia Kantor i trzy punkty przewagi Maccabi

40. min "3" Miglinieksa i remis (72:72) na 28 sekund przed końcem

40. min - Nieskuteczna akcja Kantora, a Jamison nie trafia zza połowy - Dogrywka !

Dogrywka

1. min - Punkty z dobitki Stanojevicia, po chwili ponownie trafia

2. min - Akcja Miglinieks - Jamison, w rewanżu znów Stanojevic (80:76)

3. min - Błąd kroków Jamisona, ponownie trafia Amerykanin

4. min - "3" Kantora, Adomaitisa i Ichakiego (86:81). Punkt z wolnych Wójcika

5. min - Miglinieks nie trafia "3" i 4 punkty straty na 32 sekundy przed końcem

5. min - 5. faul Wójcika, wolny Kantora celny.

5. min - Dwa wolne Stanojevicia ustalają wynik meczu (89:82)