Maaskant: Zła atmosfera w Wiśle? To kłamstwa!

- Ostatnio napisano o złej atmosferze w Wiśle, ale to zwykłe kłamstwa - powiedział po porażce w derbach z Cracovią 0-1 trener Wisły Robert Maaskant.

Reklama

Zobacz zapis relacji na żywo ze 184. Derbów Krakowa

Cracovia aż do dzisiaj nie wygrała derbów na własnym stadionie od 1984 roku. Robert Maaskant wbrew porażce nie był w złym nastroju. - Jak widzę moją przyszłość w Krakowie? Fantastycznie! Za moment podpiszę trzyletni kontakt - ironizował. - Nie dramatyzujmy, przegraliśmy tylko jedno spotkanie - powiedział trener Wisły.

Licząc z 1-4 z FC Fulham, a także 0-1 z Podbeskidziem Wisła przegrała trzeci mecz z rzędu, a najbardziej martwi jej kibiców kiepski styl gry. Trener Robert Maaskant nie jest jednak pesymistą.

- W drugiej połowie, gdy zdjąłem Gargułę, który nie dawał nam jakości, a wprowadziłem Genkowa, przeważaliśmy i mieliśmy wiele sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy. Cracovia miała bardzo skutecznego van der Biezena, którego znam z Holandii, a który miał jedną sytuację i zamienił ją na zwycięską bramkę - dodał Maaskant.

Robert Maaskant zdementował też pogłoski, jakoby jego ekipa była skonfliktowana.

- Ostatnio "Fakt" napisał, że w Wiśle panuje zła atmosfera, ale to bzdury, wielkie kłamstwa. Nie jesteśmy w komfortowej sytuacji, mamy kontuzje, co trzy dni gramy, ale chłopaki tworzą zespół, walczą na treningach i w meczach, pomagają sobie - zapewniał holenderski trener.

Jedyne, co martwiło Maaskanta, to sposób, w jaki zespół traci gole. - Znowu dostaliśmy bramkę po rzucie wolnym. Ciągle nad tym pracujemy, a jednak te błędy są powielane - kręcił głową.

Jedno jest pewne: po ostatnich porażkach w kiepskim stylu szefostwo Wisły może się już rozglądać za następcą Roberta Maaskanta. Pytanie tylko, czy ewentualne wyrzucenie architekta tego zespołu w trakcie rozgrywek wyjdzie zespołowi na korzyść?

Michał Białoński, Kraków

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | derby krakowa | Robert Maaskant | Ekstraklasa | Cracovia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje