Lwów sprzedaje działkę w pobliżu stadionu

Przychody ze sprzedaży działek w centrum miasta pomogą sfinansować infrastrukturalne przygotowania Lwowa do Euro 2012. Na początku listopada Lwowska Rada Miejska wystawi na aukcji 15 działek, z których jedna położona jest w pobliżu powstającego stadionu.

Działki, wycenione łącznie na 140 mln hrywien (ok. 17,5 mln dolarów), licytowane będą 2 listopada w siedzibie Rady - poinformował w poniedziałek Mychajło Bokało, szef departamentu zasobów naturalnych i regulacji stosunków ziemskich lwowskiej rady.

Reklama

Według Bokały, zgłosili się już chętni do kupna dwóch działek - w centrum miasta oraz w pobliżu przyszłego stadionu na Euro-2012. - Na działce w pobliżu stadionu, przy ulicy Stryjskiej, o powierzchni 12 arów, która została wstępnie wyceniona na 1,2 mln hrywien, może powstać biurowiec lub centrum biznesowe - powiedział Bokało.

Lwowski urzędnik ujawnił, że w bieżącym roku miasto uzyskało dotychczas ze sprzedaży działek tylko 14 mln z planowanych 228,5 mln hrywien.

- Problem polega nie na tym, że źle działamy, ponieważ odpowiednie działki są przygotowane do sprzedaży, a na tym, że nie ma chętnych do zakupu - przekonywał dziennikarzy Bokało.

Sprzedaż ziemi w pobliżu przyszłej piłkarskiej areny Lwowa jest jednym ze źródeł uzyskania przez miasto pieniędzy na przygotowanie infrastruktury do mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Na Ukrainie Euro-2012 gościć będą cztery miasta: Kijów, Charków, Donieck i Lwów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stadiony | Działki | Euro 2012 | centrum miasta | Lwów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama