Luis Suarez, czyli urugwajska gwarancja na gole

W Holandii wschodzi nowa gwiazda futbolu. To napastnik Ajaksu Amsterdam, Luis Suarez. Urugwajczyk nazywany przez kibiców "El Pistolero" w tym sezonie strzelił już 16 goli w 13 meczach i jest głównym kandydatem do korony króla strzelców Eredivisie i... transferu do wielkiego klubu.

Suarez to rówieśnik m.in. Leo Messiego. Urodził się w 1987 roku w Salto. Gra jako skrzydłowy, albo środkowy napastnik. Do Ajaksu trafił w 2007 roku z Groningen. Wcześniej grał w Nacionalu Montevideo.

Reklama

Na Amsterdam Arena piłkarz od razu zaczął strzelać. W pierwszym sezonie było to 17 goli w 33 meczach, w kolejnym już 22 bramki w 31 spotkaniach, a w tych rozgrywkach młody Urugwajczyk ma aż 16 trafień po zaledwie 13 kolejkach Eredivisie!

Piłkarzowi artykuł poświęcili dziennikarze "Piłki Nożnej". Sugerują oni, że z taką skutecznością Suarez może dobić do 40 goli i zbliżyć się do wyniku Henka Groota, który w sezonie 1960/61 uzyskał 42 gole w 32 meczach Ajaksu!

Jeśli Suarez podtrzyma obecną skuteczność, to po sezonie już nic nie zatrzyma go w Holandii. Piłkarzem interesują się wielcy europejskiego futbolu. Głośno mówi się, że 22-latek szykowany jest w Barcelonie na następcę Thierry'ego Henry na lewym skrzydle. Chrapkę na młodziana ma także Manchester United. Sir Alex Ferguson wysyła od jakiegoś czasu swoich skautów na wszystkie mecze (ligowe i reprezentacyjne) z udziałem Suareza. Do listy zainteresowanych Luisem należy jeszcze dopisać Liverpool oraz tradycyjnie w ostatnich miesiącach Manchester City. Dodajmy, że Ajax negocjacje rozpoczynać będzie od kwoty 35 milionów funtów. Wszelkie niższe oferty Holendrzy odrzucą.

Ewentualnym transferem Suareza będziemy się ekscytować zapewne dopiero latem. Teraz zaś zobaczmy kilka jego goli. A naprawdę jest na co popatrzeć...

Dowiedz się więcej na temat: Amsterdam | napastnik | gole

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje