Luis Suarez chce zostać w Ajaksie

Niewielu jest piłkarzy, którzy potrafią odmówić takim gigantom jak Chelsea, czy Manchester United. Jednym z nich jest napastnik Ajaksu Amsterdam, który stwierdził, że mimo ofert z lepszych klubów, nie zamierza przeprowadzać się do Anglii.

Urugwajczyk jest w tym sezonie prawdziwą rewelacją rozgrywek Eeredivisie, w której w 31 meczach strzelił aż 32 gole. Jego forma wlała wielką nadzieję w serca fanów reprezentacji Urugwaju, którzy liczą, że na mundialu w RPA Suarez wraz z Diego Forlanem z Atletico stworzy prawdziwy atak śmierci.

Reklama

W styczniu Luis Suarez podpisał nowy kontrakt z Ajaksem, na mocy którego związał się z klubem z Amsterdam ArenA do 2013 roku. Piłkarz pytany o propozycje transferowe, zapewnia, że umowę sygnował po to, aby ją wypełnić.

"Jest mi bardzo dobrze w Ajaksie. W końcu po coś podpisałem kontrakt. Jestem tutaj i tutaj zostanę" - deklaruje Suarez.

Wyceniany na 20 milionów euro Suarez jest od kilku miesięcy łączony z odejściem do największych klubów Europy. Mówiono już, że ma zastąpić w FC Barcelona Thierry'ego Henry, ostatnio zaś najpoważniej zainteresowane jego usługami są ponoć Chelsea i Manchester United.

W lidze holenderskiej Urugwajczyk ma niesamowitą średnią strzelonych bramek. Trafia do siatki dokładnie co 84 minuty. W sumie w obecnym sezonie strzelił już 45 goli w 48 występach (sumując mecze ligowe, pucharowe i reprezentacyjne).

Dowiedz się więcej na temat: united | Manchester | Manchester United | Amsterdam

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje