Łuczniczy PŚ: Ósemka na Antalyę

Ośmioro reprezentantów Polski z Justyną Mospinek na czele wystąpi 7-12 czerwca w drugiej tegorocznej imprezie łuczniczego Pucharu Świata w tureckiej Antalyi. Po zawodach ustalony zostanie skład na lipcowe mistrzostwa świata w Turynie.

Mistrzostwa świata w Turynie są pierwszą kwalifikacją do turnieju Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Kolejną będą zawody PŚ w amerykańskim Ogden w przyszłym roku.

Reklama

Trener kadry narodowej Ryszard Pacura powołał do składu na Antalyę cztery zawodniczki i tyle samo zawodników. Liderką jest Justyna Mospinek, która w ostatnich zawodach Pucharu Europy we francuskim Boe poprawiła o dwa punkty własny rekord Polski w rundzie FITA - 1356 pkt.

"Cieszy wysoka forma zawodniczki ze Zgierza. Bardzo dobrze strzelała na długich odległościach. Na 70 metrów zajęła z wynikiem 328 punktów trzecie miejsce. 340 dało jej drugą lokatę na 60 m. Jeszcze lepiej zaprezentowła się na krótkich. Wygrała z wynikiem 336 konkurs strzelania na 50 metrów i była druga na 30 - 352. Drużynie potrzebny jest lider, a takim jest Justyna" - powiedział PAP Pacura.

W reprezentacji na zawody PŚ w Antalyi znaleźli się:

kobiety - Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz), Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów), Natalia Leśniak, Joanna Rząsa (obie Łucznik Żywiec)

męczyźni - Jacek Proć (Strzelec Legnica), Rafał Dobrowolski (Stella Kielce), Piotr Piątek (Łucznik Żywiec), Piotr Nowak (Karima Prząsław)

W pierwszych tegorocznych zawodach PŚ w strzelaniu z łuku klasycznego w chorwackim Porecu (3-6 maja) najlepiej spisali się Justyna Mospinek i Piotr Nowak zajmując czwarte miejsce w parach mieszanych.

W konkurencji indywidualnej Karina Lipiarska była dziewiąta. Identyczna lokata przypadła drużynom kobiet i mężczyzn. Obie reprezentacje zostały wyeliminowane w 1/8 finału. O ile można wytłumaczyć porażkę Rafała Dobrowolskiego, Piotra Piątka i Jacka Procia z łucznikami Korei Południowej 214:216, o tyle niespodzianką in minus była przegrana Justyny Mospinek, Natalii Leśniak oraz Kariny Lipiarskiej z Dunkami 201:211.

Po Antalyi trener Ryszard Pacura przedstawi zarządowi związku do zatwierdzenia skład (trzy kobiety i trzech mężczyzn) na mistrzostwa świata w Turynie (4-17 lipca).

Klasyfikacja PŚ po pierwszych zawodach w Porecu:

ŁUKI KLASYCZNE

Kobiety

1. Gyeonghee Han (Kora Płd.) 25 pkt

2. Pia Carmen Lionetti (Włochy) 21

3. Dasomi Jung (Korea Płd.) 18

...

9. Karina Lipiarska (Polska) 5

Mężczyźni

1. Brady Ellison (USA)

2. Woojin Kim (Korea Płd.)

3. Wiktor Ruban (Ukraina)

pary mieszane (najlepszy zawodnik i zawodniczka z eliminacji)

1. Korea Płd. 16 pkt

2. USA 12

3. Hiszpania 10

4. Polska 8

ŁUKI BLOCZKOWE

Kobiety

1. Erika Anschutz (USA) 25 pkt

2. Wiktoria Bałżanowa (Rosja) 21

3. Laura Longo (Włochy) 18

Mężczyźni

1. Rodger Willet Jr. (USA) 25

2. Jorge Jiminez (RPA) 21

3. Martin Damsbo (Dania) 18

Pary mieszane

1. USA 16 pkt

2. Słowenia 12

3. Francja 10

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje