Łucznicze ME: Mospinek będzie walczyć o brąz

Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) walczyć będzie w sobotę we włoskim Rovereto o brązowy medal mistrzostw Europy w strzelaniu z łuku klasycznego. Jej rywalką będzie Turczynka Elif Begunhan Unsal.

Małgorzata Ćwienczek (Czarna Strzała Bytom) odpadła w 1/16, a Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów) w 1/8 finału.

Reklama

Pierwszą z nich wyeliminowała późniejsza finalistka Rosjanka Natalia Erdynijewa, a Lipiarską - brązowa medalistka ME sprzed dwóch lat Włoszka Pia Carmen Lionetti.

W pojedynku o złoty medal Erdynijewa spotka się ze swoją rodaczką - Inną Stiepanową, która wygrała w półfinale z Mospinek.

W dotychczasowych startach w ME "Biało-czerwoni" zdobyli osiemnaście medali, cztery złote, pięć srebrnych i dziewięć brązowych.

Wyniki:

łuk klasyczny

kobiety (startowało 70 zawodniczek)

1/4 finału

Justyna Mospinek (Polska) - Cyrielle Delamare (Francja) w seriach 7:3

Inna Stiepanowa (Rosja) - Berengere Schuh (Francja) 6:2

Elif Begunhan Unsal (Turcja) - Jelena Kuzniecowa (Białoruś) 6:5

Natalia Erdynijewa (Rosja) - Karin Winter (Niemcy) 6:2

1/2 finału

Stiepanowa - Mospinek 7:1

Erdynijewa - Unsal 6:0

mężczyźni (startowało 86 zawodników)

1/4 finału

Markijan Iwaszko (Ukraina) - Daniel Morillo (Hiszpania) 6:4

Romain Girouille (Francja) - Wiktor Ruban (Ukraina) 6:5

Michele Frangilli (Włochy) - Mark Nesbitt (W.Brytania) 6:5

Florian Floto (Niemcy) - Andres Gomez (Hiszpania) 6:0

1/2 finału

Girouille - Iwaszko 6:0

Frangilli - Floto 6:0

łuk bloczkowy

kobiety (startowało 78 zawodniczek)

1/4 finału

Andrea Weihe (Niemcy) - Anne Lantee (Finlandia) 6:4

Wiktoria Bałżanowa (Rosja) - Camilla Soemod (Dania) 6:4

Albina Łoginowa (Rosja) - Laura Longo (Włochy) 6:0

Gladys Willems (Belgia) - Nicky Hunt (W.Brytania) 6:2

1/2 finału

Bałżanowa - Weihe 6:2

Willems - Łoginowa 6:2

mężczyźni (startowało 78 zawodników)

1/4 finału

Sergio Pagni (Włochy) - Martin Domsbo (Dania) 6:4

Vladauskas Sigauskas (Litwa) - Anders Malm (Szwecja) 6:5

Andrew Rikunenko (W.Brytania) - Philippe Horner (Szwajcaria) 6:4

Peter Elzinga (Holandia) - Morten Boe (Norwegia) 6:5

1/2 finału

Pagni - Sigauskas 6:4

Rikunenko - Elzinga 6:5

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Justyna | medal | Francja | Włochy | Niemcy | brąz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje