Lozano: Osiągnąć cel

Niedziela nie była dobrym dniem dla polskiej siatkówki. Najpierw Polki przegrały z Niemkami (1:3) w eliminacjach MŚ, a później Polacy nie sprostali Grekom w Lidze Światowej (1:3).

- Grecy zagrali od nas lepiej zwłaszcza w ataku. W piątek prezentowaliśmy się bardzo dobrze w bloku, ale w dzisiejszym spotkaniu nie powtórzyliśmy tego. Musimy się skoncentrować na naszym celu, którym jest awans do Final Four. Będziemy walczyć w następnych meczach, żeby ten cel osiągnąć - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener biało-czerwonych, Raul Lozano.

Reklama

Kapitan biało-czerwonych Piotr Gruszka dodał: - Jesteśmy na siebie źli z powodu dzisiejszego występu. Pozwoliliśmy Grekom, żeby narzucili nam swój styl gry i dlatego przegraliśmy.

- Prezentowaliśmy się bardzo dobrze w ataku i to moim zdaniem zadecydowało o naszej wygranej. W dalszym ciągu liczymy się w grze o awans do turnieju finałowego - stwierdził opiekun Greków, Costas Haritonidis.

- W porównaniu z piątkowym spotkaniem zredukowaliśmy ilość błędów własnych. Był to bardzo ważny mecz w kontekście awansu do Final Four i tym bardziej cieszymy się z wygranej - podkreślił kapitan greckiego zespołu, Marios Giourdas.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z drugiego meczu Grecja - Polska

Zobacz WYNIKI i TABELE fazy interkontynentalnej Ligi Światowej

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama