LM piłkarzy ręcznych: Wybrzeże - Montpellier 20:24

Gdańszczanie zakończyli rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych bez zwycięstwa. W ostatnim meczu piłkarze ręczni DGT Wybrzeża przegrali u siebie z Francuzami z Montpellier 20:24.

Spotkanie, w którym mistrzowie Polski mieli ostatnią szansę na zdobycie punktów w rozgrywkach Ligi Mistrzów, było wyrównane, przy czym w decydujących momentach górę brało doświadczenie drużyny francuskiej.

W 12. minucie gospodarze przegrywali 2:6, ale dzięki skuteczności Wleklaka w 20 min. wyrównali na 8:8. Do stanu 10:10 grano według scenariusza: bramka za bramkę. W końcówce pierwszej połowy na dwie karne minuty powędrował Wleklak i na przerwę Francuzi schodzili z przewagą dwóch bramek.

Po zmianie stron wyrównującą bramkę (13:13) zdobył Damian Moszczyński. Od 42. minuty gdańszczanie przeszli do ofensywy. Pierwsze prowadzenie dla nich 17:16 w tym meczu zdobył Nilsson. Na 4 minuty przed końcem był jeszcze remis 20:20. I znów na dwie karne minuty powędrował tym razem Rafał Kuptel. Osłabienie kosztowało gdańszczan utratę czterech bramek. - Większy zasób umiejętności mieli piłkarze drużyny francuskiej i dlatego odnieśli zasłużone zwycięstwo - skomentował mecz trener DGT Wybrzeże, Daniel Waszkiewicz.

Wybrzeże: Sebastian Suchowicz, Artur Czoska - Damian Wleklak 6, Rafał Kuptel 5, Marcin Pilch 3, Dawid Nilsson 3, Marcin Siódmiak 2, Damian Moszczyński 1, Seweryn Żynda, Bartosz Walasek, Artur Siódmiak. Najwięcej bramek dla Montpellier: Martin Frondisio 6, Jerome Fernandez 4, Andriej Golicz 3.

Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | Wybrzeże | Montpellier