LM: Borussia wygrała w Moskwie

Borussia Dortmund pokonała w Moskwie 2:1 Lokomotiw w meczu grupy C II rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. W drugim spotkaniu tej grupu AC Milan podejmuje na San Siro Real Madryt.

Kibice w Moskwie liczyli na dobry start Lokomotiwu i w 31 minucie mogli być dumni z postawy swojego zespołu. Po znakomitej solowej akcji młodego Rusłana Pimienowa (minął czterech obrońców rywali) bramkarza mistrza Niemiec pokonał Ignastchevitch.

Radość świeżo upieczonych mistrzów Rosji trwała zaledwie dwie mnuty. Po akcji Tomasa Rosickiego bramkarza Lokomotiwu pokonał Thorsten Frings. Zwycięską dla Borussi bramkę zdobył na dwie minuty przed przerwę czeski wieżowiec Jan Koller.