Liga Światowa: Polska - Argentyna 3:0!!!

Polscy siatkarze, po raz drugi, pokonali w rewanżowych spotkaniach Ligi Światowej, Argentynę 3:0 (25:13, 27:25, 25:20). Zwycięstwa w Łodzi znacznie przybliżyły nasz zespół do awansu do finałowego turnieju rozgrywanego w Brazylii.

Sukces podopiecznych Waldemara Wspaniałego pozwoli teraz ze spokojem przygotować się do arcyważnych spotkań z Brazylią, które rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu w katowickim "Spodku".

W pierwszej partii znakomicie blokował Argentyńczyków Marcin Nowak. To głównie dzięki jego widowiskowym akcjom, schodziliśmy na pierwsza przerwę techniczną, już z sześciopunktową zaliczką. Zdekoncentrowani rywale byli tylko tłem dla naszych siatkarzy.

W drugim secie gra wyrównała się. Podrażnieni Argentyńczycy prowadzili 3:0, ale po kilku świetnych zagraniach Zagumnego doprowadziliśmy do remisu 8:8. Emocje towarzyszyły w tej partii do samej końcówki, bowiem gra toczyła się punkt za punkt. Decydujący punkt zdobył wspaniałym blokiem Robert Szczerbaniuk.

W trzecim secie Argentyńczycy szybko uzyskali trzypunktowa przewagę i po kilku efektownych akcjach Milinkovica prowadzili 9:6. Polacy, co prawda doprowadzili do stanu 13:13, ale rywale, na druga przerwę techniczną, znów odskoczyli na trzy punkty. Ta przerwa podziałała na korzyść naszym siatkarzom, bowiem zmobilizowali sie i szybko odzyskali inicjatywę. Po znakomitych akcjach Dawida Murka zrobiło się 23:19 i ostatnie piłki były już tylko formalnością.

Posłuchaj co po meczu powiedział szkoleniowiec naszej kadry Waldemar Wspaniały

Skład Polski:

Gruszka, Nowak, Szczerbaniuk, Murek, Zagumny, Musielak, Świderski - Siezieniewski, Prygiel, Gołaś, Papke.

Wyniki grupy A:

piątek:

Łódź: Polska - Argentyna 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:18)

Joao Pessoa Ginas: Brazylia - Portugalia 3:0 (25:23, 25:15, 25:17)

sobota:

Łódź: Polska - Argentyna 3:0 (25:13, 27:25, 25:20)

Joao Pessoa Ginas: Brazylia - Portugalia 3:0 (25:14, 25:16, 25:17)

Tabela:

1. Brazylia     7-1    15    21: 6
2. Polska       4-4    12    16:15
3. Portugalia   3-5    11    11:20
4. Argentyna    2-6    10    11:18

W innych zakończonych spotkaniach w grupie D Holandia wygrała w Groningen z Niemcami 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:21). a Francuzi wygrali z Japończykami 3:1 (25:14, 27:29, 25:18, 25:23).

Dowiedz się więcej na temat: Portugalia | Brazylia | polscy siatkarze | liga światowa | światowa | liga | Argentyna