Liga Mistrzów: Wisła - Barcelona 3:4

Wisła Kraków przegrała z Barceloną 3:4 (3:2) w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Zwycięzca dwumeczu awansuje do rozgrywek grupowych Champions League. Rewanż za dwa tygodnie na stadionie Nou Camp w stolicy Katalonii.

Gole dla podopiecznych Franciszka Smudy zdobyli: Grzegorz Pater 2 (23, 32) i Tomasz Frankowski (38). Dla gości z Katalonii trzy bramki zdobył Rivaldo (31 - karny, 34, 73), a jedną dodał Kluivert (58).

W pierwszych 45 minutach obie drużyny zagrały ofensywny futbol, nie przykładając się do obrony. W efekcie kibice na stadionie przy ulicy Reymonta zobaczyli aż pięć bramek.

W drugiej odsłonie górę wzięły wyższe indywidualne umiejętności przybyszy z Hiszpanii. Znakomicie współpracująca ze sobą dwójka Kluivert-Rivaldo raz po raz zagrażała bramce Sarnata. Właśnie Holender i Brazylijczyk (po dwójkowej akcji z Kluivertem) wpisali sie po przerwie na listę strzelców, zapewniając zwycięstwo gościom. Wisła po dobrej I połowie, w drugiej popełniła zbyt dużo błedów w obronie, a II linia nie stworzyła dobrych sytuacji napastnikom.

Zobacz relację minuta po minucie

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | FC Barcelona | liga | Liga Mistrzów | Wisła