Liga Mistrzów: Valencia i Leeds w półfinałach

Remis w hiszpańsko-angielskiej konfrontacji w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. W półfinałach, o najcenniejsze klubowe trofeum Europy, zagra Valencia i Leeds United, z rozgrywkami żegnają się Deportivo La Coruna i Arsenal Londyn.

Dzięki bramce Johna Carew w 75. minucie starcia Valencii z Arsenalem Londyn podopieczni Hectora Cupera pokonali na estadio La Mestalla ekipę z Wysp Brytyjskich 1:0. Bezcennym okazał się dla Hiszpanów gol zdobyty dwa tygodnie temu na Highbury, w przegranym przez Valencię 1:2 pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym. Jedyną bramkę meczu zdobył norweski napastnik John Carew, który bezlitośnie wykorzystał celne dośrodkowania Anglomy i strzałem głową pokonał Seamana.

Nie udała się sztuka odrobienia start z pierwszego, przegranego w Leeds 0:3, meczu piłkarzom Deportivo La Coruna. Mistrzowie Hiszpanii byli jednak blisko doprowadzenia przynajmniej do dogrywki. Po golach Djalminhy i Tristana wygrali ostatecznie 2:0. Tylko 2:0, bowiem ta porażka jest triumfem piłkarzy z Elland Road. Trzybramkowa zaliczka wystarczyła Lee Bowyerowi i spółce do awansu.