Liga Mistrzów siatkarzy: Zaksa leci do Hiszpanii

Zaksa Kędzierzyn-Koźle w drugiej kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy zagra w Hiszpanii. W środę, w meczu z CAI Teruel nie wystąpią Sebastian Świderski i Jurij Gladyr. Reszta drużyny jest gotowa do rywalizacji.

- Mamy materiały i z Ligi Mistrzów, i ze spotkań ligowych. Z ich przeglądu wynika, że zawodnikami, którzy trzymają grę w ataku Teruel są: przyjmujący Manuel Sevillano; i atakujący James Webber, i na nich będziemy zwracać największą uwagę w przygotowaniu taktycznym - powiedział drugi trener Zaksy Andrzej Kubacki.

Reklama

Dodał, że dostęp do materiałów, będących bazą do przygotowania taktycznego pod konkretnego przeciwnika jest w przypadku ligi hiszpańskiej dużo lepszy, niż w przypadku serbskiej. - Serbia - jeśli chodzi o szkolenie i reprezentację - wygląda świetnie, ale dużo gorzej jest z organizacją ligi i dostępnością materiałów - zaznaczył Kubacki.

W opinii drugiego trenera Zaksy do dobrego przygotowania taktyki drużyny potrzebnych jest przynajmniej sześć zarejestrowanych spotkań przeciwnika i jak największa liczba danych statystycznych. - Analiza opiera się głównie na statystyce, więc im więcej liczb, tym lepiej. Czasem bywa tak, że nie mamy materiału i muszą wystarczyć 2-3 mecze - dodał.

Analiza gry przeciwnika rozpoczyna się od przyjrzenia się grze rozgrywającego, lub rozgrywających - przede wszystkim kierunków w jakich wysyła piłkę do atakujących. Po jej zakończeniu założenia taktyczne są przekazywane drużynie.

- W zależności od tego ile informacji mamy do przekazania zawodnikom, robimy to na jednym, albo dwóch spotkaniach. Nie męczymy ich siedzeniem i oglądaniem wideo, to my szukamy rzeczy, na które chcemy zwrócić uwagę - wyjaśnił trener.

Teruel w pierwszym meczu grupy C Ligi Mistrzów przegrało na wyjeździe z - uważanym za faworyta rozgrywek - włoskim Trentino 0:3. Zaksa w swoim debiucie w prestiżowych rozgrywkach pokonała u siebie Partizana Belgrad 3:1.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Jurij Gladyr

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama