Liga Mistrzów: Remis Romy na Camp Nou

Piłkarze Barcelony nadal nie są w stanie wygrać meczu na Camp Nou w drugiej fazie rozgrywek Ligi Mistrzów. Tym razem Katalończycy zremisowali z mistrzami Włoch, Romą.

Prowadzenie dla Włochów zdobył w 57. minucie Christian Panucci, który wykorzystał bierność defensorów Barcelony i umieścił piłkę w bramce Reiny.

Później rosła przewaga Barcelony. Najpierw Rivaldo w doskonałej sytuacji strzelił w bramkarza Romy, Antoniolego. Za chwilę rzutu karnego za faul na Rivaldo nie podyktował arbiter spotkania, ale Kluivert jednak strzelił wyrównującą bramkę. W 82. minucie po błędzie Candeli piłkę do Holendra zagrał Puyol. Kluivert uderzył z woleja pod poprzeczkę bramki Antoniolego.

Dla Kluiverta było to już szóste trafienie w Lidze Mistrzów w ośmiu rozegranych do tej pory spotkaniach.

W drugiej konfrontacji w tej grupie Liverpool tylko zremisował u siebie z Galatasaray. Zmagającego się z kontuzją pachwiny Jerzego Dudka zastąpił tym razem Chris Kirkland.

W grupie A z pięcioma punktami na koncie prowadzą Bayern i Manchester. Obie drużyny nie poznały jeszcze smaku porażki w drugiej fazie grupowej rozgrywek. Monachijczycy zremisowali w Porto z tamtejszą Boavistą 0:0. Podopieczni Alexa Fergussona w wyjazdowym spotkaniu z FC Nantes uratowali punkt w ostatniej minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Van Nisterlooy. Francuzi prowadzili po golu Moldovana, zdobytym w 9. minucie. Nantes nie wygrało jeszcze meczu w II rundzie i z jednym punktem na zamyka tabelę.