Liga Mistrzów: Remis Panathinaikosu z FC Porto

Panathinaikos Ateny zremisował z FC Porto 0:0 w pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek grupowych piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Gospodarze mieli wiele szans na zdobycie bramki (słupek po strzale Olisadebe), ale zabrakło szczęścia. Reprezentant Polski przebywał na murawie 80 minut i został zmieniony przez Vlaovica.

Liderem w grupie C został Real Madryt, który pokonał w Pradze Spartę 3:2. Zwycięstwo "Królewskim" nie przyszło jednak łatwo, gdyż prażanie postawili twarde warunki gry, dwa razy doprowadzając do remisu. Trzy punkty Realowi zapewnił Morientes, który w 74. minucie - chwilę po po wyrównującej bramce Sionko na 2:2 - zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Real do końca kontrolował wydarzenia na boisku i nie dał sobie wydrzeć trzech punktów.

W grupie D rozegrano tylko jedno spotkanie. Pojedynek na Stadionie Alpejskim w Turynie pomiędzy Juventusem a Bayerem Leverkusen został przełożony z powodu gęstej mgły unoszącej się nad obiektem. Jest szansa, by spotkanie to rozegrane zostało w przyszłą środę (28 listopada).

Nic nie stanęło na przeszkodzie piłkarzom w La Corunii, gdzie tamtejsze Deportivo pokonało Arsenal 2:0 i objęło samodzielne prowadzenie w tabeli. Wynik został ustalony już w I połowie, a skutecznością błysnęła dwójka napastników Makaay i Tristan. Strzał tego pierwszego dał prowadzenie miejscowym już w 9. minucie, a kilkanaście minut później pięknym uderzeniem popisał się Tristan i jak się okazało ustalił wynik meczu.

Zobacz wyniki i tabelę grupy C

Zobacz wyniki i tabelę grupy D

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | liga | Liga Mistrzów | remis | Porto | fc porto