Liga Mistrzów: Real z Bayerem w wielkim finale

W drugim półfinałowym meczu Ligi Mistrzów Real na Estadio Santiago Bernabeu zremisował 1:1 (1:0) z Barceloną. W pierwszym spotkaniu na Camp Nou Real wygrał 2:0. W finale Ligi Mistrzów piłkarze Realu zmierzą się z Bayerem Leverkusen.

W pierwszej połowie świadomi strat z pierwszego meczu piłkarze Barcelony momentami przeważali, ale nic z tej przewagi nie wynikło. Mało tego, to gracze Realu zdobyli prowadzenie. Stało się to tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy świetnym strzałem popisał się Raul.

Zaraz po przerwie kapitalnej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Guti, nie mogąc pokonać w sytuacji sam na sam Bonano. Jak to zwykle bywa, takie sytuacje mszczą się. Tak było i tym razem. Chwile później Barcelona lewą strona przeprowadziła atak, a samobójcze trafienie zaliczył Ivan Helguera.

W 74. minucie meczu kapitalnie piłkę do Luisa Enrique odegrał Patrick Kluivert, ale jego partner minimalnie niecelnie uderzył. Piłka minęła słupek bramki Cesara. Kilka minut później sam Kluivert z 12 metrów spudłował w idealnej sytuacji, przenosząc piłkę nad bramką Cesara. Jeszcze kilka razy Barcelona próbowała zmienić wynik meczu, ale na nic zdały się wysiłki gości.

Sporo ożywienia do gry Barcy wniósł wprowadzony po przerwie Marc Overmars. Niewiele zaś Rochemback, którego zmienił inny Brazylijczyk Geovanni. Słabo grającego Luisa Figo zmienił zaś Anglik Steve McManaman.

Zobacz opis meczu

Dowiedz się więcej na temat: Camp Nou | Estadio Santiago Bernabeu | liga | Liga Mistrzów | Real