Liga Mistrzów: Porażki Arsenalu i Lazio

W pierwszej kolejce drugiej rundy piłkarskiej Ligi Mistrzów w grupach C i D doszło do dwóch niespodzianek. Uważany przez wielu znawców za jednego z głównych kandydatów do zdobycia Pucharu Europy zespół Arsenalu Londyn, przegrał niespodziewanie w Moskwie ze Spartakiem aż 1:4.

Mimo iż w już w drugiej minucie Silvinho strzelił bramkę dla "Kanonierów", to dzięki bardzo dobrej grze ekipy ze stolicy Rosji, Spartak strzelił cztery bramki i pogrążył przeżywający ostatnio kryzys formy zespół Arsenalu.

Drugą niespodzianką jest porażka Lazio Rzym z Anderlechtem Bruksela. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tomasz Radziński.

Cenne zwycięstwo na Elland Road nad Leeds United odniosła drużyna Realu Madryt. Do przerwy gospodarze dzielnie się bronili, ale Real ma w swych szeregach niezawodnych Hierro oraz Raula. Dzięki ich bramkom "Królewscy" zdobyli cenne trzy punkty na gorącym terenie.