Liga Mistrzów: Bramki Olisadebe i Hajty

Panathinaikos Ateny po raz pierwszy zasmakował goryczy porażki w grupie C Ligi Mistrzów. "Zielone Koniczynki" po trzech kolejnych triumfach przegrały na Highbury z Arsenalem Londyn 1:2.

Nam wypada się cieszyć, iż najlepszym zawodnikiem wśród pokonanych był Emmanuel Olisadebe, który strzelił dla gości honorową bramkę, wypracował rzut karny i opieczętował jeszcze piłką poprzeczkę bramki strzeżonej przez Richarda Wrighta. Mimo porażki ekipa Ioannisa Kirastasa utrzymała z 9 punktami na koncie przodownictwo w grupie.

W 23. minucie niedokładne podanie Paulo Sousy przejął wyśmienity w środku polu Patrick Vieria, błyskawicznie zagrał prostopadłą piłkę do swego rodaka Thierry Henry, a Francuz z zimną krwią wygrał pojedynek jeden na jeden z Nikopolidisem i gospodarze prowadzili 1:0. Siedem minut później błysnął Emmanuel Olisadebe. Reprezentant Polski ruszył prawą stroną i zatrzymał go dopiero faulem w polu karnym Matthew Upson. Niestety dla gości zawiódł tym razem Basinas - etatowy egzekutor jedenastek greckiej drużyny i po paradzie Richarda Wrighta wynik nie uległ zmianie. Pięć minut po przerwie Olisadebe popisowo wkręcił w ziemię Luarena i mimo asysty Campbella skierował piłkę do bramki. Dwie minuty później Henry ustalił wynik meczu pewnie egzekwując rzut karny.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu na Balearach szanse awansu zachowało Schalke 04. Drużyna Tomków Wałdocha i Hajty zozgromiła Real Mallorca 4:0, a drugą bramkę zdobył dla niemieckiej drużyny Hajto, skutecznie strzelając z jedenastu metrów po faulu Nadala na Asamoahu. Na dwie kolejki przed końcem pierwszej rundy wicemistrzowie Bundesligi tracą 3 punkty do Arsenalu i Realu.

W grupie D punktami podzieliły się dwie prowadzące ekipy. Galatasaray i FC Nantes mają po siedem punktów i po raz drugi już mecz między nimi skończył się bezbramkowym remisem. Pierwsze punkty zdobyli wreszcie piłkarze Lazio, którzy ograli PSV 2:1.

W grupie A liderem z kompletem punktów jest Real. Zespół z Madrytu tym razem pewnie pokonał w Brukseli Anderlecht 2:0, a gole dla "Królewskich" zdobywali Raul i McManaman. Pięć punktów do Realu traci Roma, która odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, wygrywając w Moskwie z Lokomotiwem 1:0. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Fabio Capello strzelił 12 minut przed końcem Cafu.

Na prowadzenie w grupie B wysunął się Liverpool po wygranej 2:1 w Kijowie. Jerzy Dudek popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, ale został w końcu pokonany po 326 minutach bez puszczonej bramki w Lidze Mistrzów. Angielska drużyna ma 8 punktów i pozostała jedyną ekipą bez porażki w grupie. Rewelacyjnie spisująca się dotąd Boavista, uległa bowiem w Dortmundzie tamtejszej Borussii 1:2. Ekipa z Porto zajmuje drugie miejsce (7 punktów), a trzecia jest Borussia (5 punktów).

Zobacz wyniki i tabelę grupy A

Zobacz wyniki i tabelę grupy B

Zobacz wyniki i tabelę grupy C

Zobacz wyniki i tabelę grupy D

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | liga | Liga Mistrzów | bramki | Emmanuel Olisadebe