Liga Mistrzów: Awans Sturmu i Galatasaray z grupy D, Valencii oraz Olympique z C

Dramatyczny, korespondencyjny pojedynek toczyły między sobą drużyny grupy D, wszystkie bowiem zachowały przed meczami ostatniej kolejki szansę awansu do kolejnej fazy grupowej Champions League. Ostatecznie z grupy tej przepustkę do dalszych gier wywalczyły ekipy Sturmu i Galatasaray.

W Stambule miejscowy Galatasaray dwukrotnie obejmował prowadzenie i dwukrotnie mistrz Austrii Sturm Graz z Kazimierzem Sidorczukiem w bramce odrabiał straty.

Gdy w 80. minucie w Turcji po golu Schoppa Sturm wyrównał na 2:2, na Ibrox Glasgow Rangers toczył heroiczną walkę z AS Monaco o strzelenie trzeciej, zwycięskiej bramki. Mistrz Szkocji remisował z piłkarzami z księstwa 2:2 i by awansować kosztem mistrzów Turcji któraś z drużyn musiała zdobyć zwycięskiego gola. Nic z tego.

W Glasgow do końca utrzymał się remis i oznacza to, że przygodę z Ligą Mistrzów kontynuować będą Sturm i Galatasaray, a Rangersom na otarcie łez pozostał występ w Pucharze UEFA.

Również dopiero szósta kolejka przyniosła rozstrzygnięcia w grupie C. Dzięki bramce zdobytej już w drugiej minucie przez Laigle`a, Olympique Lyon wygrali z greckim Olimpiakosem Pireus 1:0, i choć obie drużyny zakończyły rozgrywki grupowe z 8 punktami na koncie, to właśnie Francuzi zagrają w kolejnej rundzie.

W grupie A już wcześniej awans zapewniły sobie drużyny Realu Madryt i Spartaka Moskwa. Trzecie miejsce - dające udział w Pucharze UEFA - zajął Bayer Leverkusen.

Z grupy B pewnie awansowały ekipy Arsenalu i Lazio. Trzecie miejsce i grę w Pucharze UEFA dzięki trzybramkowemu zwycięstwu z "Kanonierami" zapewnił sobie Szachtar Donieck.