Liga Mistrzów: Awans Liverpoolu i Galatasaray

Piłkarze Liverpoolu efektownym zwycięstwem na Anfield Road z Borussią Dortmund 2:0 w finałowej kolejce zmagań pierwszej rundy Champions League przypięczętowali awans do dalszych gier z pierwszego miejsca w grupie B.

Podopieczni Mathiasa Sammera zakończyli rozgrywki dopiero na 3. pozycji i na pocieszenie pozostaje im walka w III rundzie Pucharu UEFA. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Czech Vladimir Smicer, który płaskim strzałem z 18 metrów pokonał Lehmana po kwadransie gry. Wynik meczu ustalił osiem minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra Wright.

Mimo wyjazdowej porażki z Dynamem Kijów 0:1 drugie miejsce w grupie zachowała Boavista Porto. Mistrzowie Portugalii, przy równej ilości punktów, wyprzedzili drużynę z Niemiec korzystniejszym bilansem bramkowym i to ich zobaczymy w dalszych grach Ligi Mistrzów. Ukraińcy honorowo pożegnali się z europejską przygodą po golu Melaszczenki.

Do końca ważyły się także losy awansu w grupie D. Po wygranej na własnym boisku nad Lazio przepustkę do dalszych gier z pierwszego miejsca zapewnili sobie piłkarze z Nantes. Jedyną, ale zwycięską bramkę dla miejscowych w tym meczu strzelił w 72. minucie Andre. Piłkarze z Rzymu pogrzebali tą porażką swoje szanse nie tylko na awans do II fazy, ale także na występ w III rundzie Pucharu UEFA. Podopieczni Alberto Zaccheroniego zgromadzili bowiem na swoim koncie 6 punktów, o jeden mniej niż PSV. Również Holendrzy ulegli w meczu o wszystko w Stambule tamtejszemu Galatasaray 0:2. Turcy zagrają w II rundzie, a graczom z Eindhoven pozostała na otarcie łez walka o puchar UEFA.

Dzięki zwycięstwu nad Realem Madryt Lokomotiw Moskwa zagra w Pucharze UEFA. Rosjanie pokonali grających bez Raula, Figo i Zidane`a "Królewskich" po golach Buznikina i Czerewczenki i zajęli 3. miejsce w grupie A. W drugim meczu Roma zremisowała z Anderlechtem 1:1. Już tydzień temu ekipy Realu i Roma pewne były awansu do dlaszych gier.

W grupie C awans do II fazy już wcześniej zapewniły sobie Panathinaikos i Arsenal, ale o miejsce w trzeciej rundzie Pucharu UEFA zabiegały Schalke i Real Mallorka. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli Hiszpanie, którzy wygrali u siebie z zespołem z Aten 1:0. Na nic więc zdało się zwycięstwo ekipy z Gelsenkirchen, w której barwach przez 90 minut grali Tomaszowie Hajto i Wałdoch, nad Arsenalem 3:1. "Kanonierzy" mają wprawdzie w końcowej tabeli grupy C tyle samo punktów co Real Mallorca, ale lepszy bilans bezpośrednich gier przemawia na korzyść reprezentanta Premiership.

Zobacz wyniki i tabelę grupy A

Zobacz wyniki i tabelę grupy B

Zobacz wyniki i tabelę grupy C

Zobacz wyniki i tabelę grupy D

Dowiedz się więcej na temat: Anfield Road | Puchar | UEFA | liga | Liga Mistrzów | awans