Liga Europejska: Zmarnowana szansa Lewandowskiego

W 5. kolejce Ligi Europejskiej, w grupie J, drużyna Mariusza Lewandowskiego, Szachtar Donieck, zremisowała bezbramkowo z Brugge. Szkoleniowiec ukraińskiego zespołu, Mircea Lucescu zapowiadał przed tym spotkaniem, że pokonanie Belgów jest tylko formalnością, jednak były to tylko szumne zapowiedzi.

W poprzednich czterech meczach Szachtar zdobył komplet punktów i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Reprezentant Polski, Mariusz Lewandowski pojawił się na boisku w 80. minucie meczu, zastępując Thomasa Hubschmana. Lewandowski w ostatnich minutach mógł zmienić losy spotkania i zostać bohaterem, jednak jego strzał był minimalnie niecelny.

W drugim meczu tej grupy Tuluza pokonała 1:0 Partizan Belgrad. Trzy punkty francuskiemu zespołowi zapewnił w 54. minucie Daniel Braaten.

Partizan to jedyna drużyna, która w pięciu meczach LE nie zdobyła ani jednego punktu.

W grupie K, PSV wygrało 1:0 ze Spartą Praga, przy czym zwycięski gol padł już w doliczonym czasie gry. W dodatku był trafieniem samobójczym Tomasa Repki. W drugim spotkaniu, FC Kopenhaga u siebie pewnie pokonała CFR Cluj, strzelając rywalom dwa gole już do przerwy. Awans do 1/16 finału zapewniło sobie już PSV, lider grupy. Szanse na awans wciąż mają zarówno Kopenhaga, jak Sparta Praga, bowiem obecnie ich dorobek punktowy jest taki sam.

W grupie L Ligi Europejskiej, Werder Brema rozniósł aż 4:1 Nacional. Dwa gole dla niemieckiego zespołu strzelił w przeciągu trzech minut Marcus Rosenberg. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Sebastian Boenisch.To czwarta wygrana Werderu w tej edycji rozgrywek. Natomiast w drugim meczu tej grupy, Athletic Bilbao pokonał 3:0 drużynę Jacka Bąka, Austrię Wiedeń. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie, które jednak zostało przerwane po golu San Jose. Przerwa w grze trwała ponad 20 minut, powodem były wydarzenia na trybunach.