Liga Europejska: Dolha broni karnego

W grupie F, ostry i emocjonujący mecz kibice zobaczyli w Bukareszcie. Już w 4. minucie spotkania goście mogli prowadzić, ale karnego nie wykorzystał Muratovic. Jego strzał obronił znany z gry w Wiśle Kraków i Lechu Poznań bramkarz Emilian Dolha. Chwilę później do bramki głową trafił jednak Mario Sonnleitner.

Tuż przed końcem pierwszej połowy za drugą żółtą kartkę plac gry musiał opuścić Laurentiu Rus. Dla Dinama dwie bramki zdobył Marius Constantin Niculae, które - jak się okazało - dały drużynie gospodarzy zwycięstwo.

W drugim spotkaniu tej grupy, Galatasaray skromnie pokonało Panathinaikos Ateny 1:0. Tym samym Galatasaray zapewniło sobie awans. Szansę na grę w dalszej fazie mają wciąż jeszcze Panathinaikos i - dzięki dzisiejszemu zwycięstwu - Dinamo.