Letnia GP raczej z Małyszem

10 sierpnia w Hinterzarten rozpocznie się cykl Letniego Grand Prix w skokach. Impreza pod patronatem FIS będzie składała się z sześciu konkursów na igielicie na igielcie.

Już wiadomo, że w cyklu prawdopodobnie wystąpi Adam Małysz. - Małysz ma skakać w letnich konkursach, ale bez żadnego przymusu - powiedział "Rzeczpospolitej" szkoleniowiec naszej kadry Apoloniusz Tajner.

Reklama

- W każdej chwili może się wycofać jeśli będą jakieś powody natury losowej, zdrowotnej czy rodzinnej. Na razie jest w dobrej dyspozycji i chce skakać. Tydzień przed pierwszymi zawodami ogłosimy czy Małysz startuje i kto poza nim - dodał trener.

Wzmocniła się kadra szkoleniowa reprezentacji. Do Tajnera i Piotra Fijasa dołączył Zbigniew Klimowski. Być może wkrótce skończą się także zawirowania wokół obecności w ekipie profesora Żołądzia i doktora Blecharza. - Kłopoty były prozaiczne: nasi dwaj współpracownicy nie chcą zimą być oddani skokom społecznie - tłumaczy Tajner. - Jako ludzie bardzo potrzebni chcą mieć kontrakty, co jest na świecie czymś normalnym, a u nas ciągle są z tym trudności. Mam nadzieję, że nowi ludzie w PZN te trudności pokonają.

W Letniej GP nie wystartują dwaj czołowi niemieccy skoczkowie narciarscy - Sven Hannawald i Martin Schmitt. Obaj zawodnicy są po kontuzjach kolan, trenują indywidualnie, ale jest jeszcze za wcześnie, aby startowali w zawodach.

Kalendarz Letniej Grand Prix FIS-2002

10 sierpnia Hinterzarten (Niemcy) K-95 m

11 sierpnia Hinterzarten K-95

14 sierpnia Courchevel (Francja) K-120 m

6 września Lahti (Finlandia) K-120 m

7 września Lahti (k-120 m) K-120 m

14 września Innsbruck (Austria) K-120 m

Dowiedz się więcej na temat: LETNIE GRAND PRIX | FIS | Grand Prix | Adam Małysz | hinterzarten

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje