Lekkoatletyczne MŚ: Wyniki trzeciego dnia

W poniedziałek, trzecim dniu 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie, złote medale zdobyli: Jamajka Shelly-Ann Fraser na 100 m, Hiszpanka Marta Dominguez na 3000 m z przeszkodami, Anna Rogowska w skoku o tyczce, Kubanka Yargelis Savigne w trójskoku oraz Etiopczyk Kenenisa Bekele na 10 000 i Słoweniec Primoz Kozmus.

Był to polski dzień, bowiem oprócz Rogowskiej, dwa srebrne medale wywalczyli: Monika Pyrek w skoku o tyczce i Szymon Ziółkowski w rzucie młotem.

Reklama

Wyniki trzeciego dnia zawodów i miejsca Polaków - 17 sierpnia:

100 m kobiet
1. Shelly-Ann Fraser (Jamajka)       10,73 
2. Kerron Stewart (Jamajka)          10,75 
3. Carmelita Jeter (USA)             10,90 
4. Veronika Campbell-Brown (Jamajka) 10,95 
5. Lauryn Williams (USA)             11,01 
6. Debbie Ferguson-McKenzie (Bahamy) 11,05 
7. Chandra Sturrup (Bahamy)          11,05 
8. Aleen Baily (Jamajka)             11,16
3000 m z przeszkodami kobiet
1. Marta Dominguez (Hiszpania)        9.07,32  
2. Julia Zarudniewa (Rosja)           9.08,39  
3. Milkah Chenos (Kenia)              9.08,57  
4. Gulnara Samitowa (Rosja)           9.11,09  
5. Jennifer Barringer (USA)           9.12,50  
6. Habiba Ghribi (Tunezja)            9.12,52  
7. Ruth Bisibori Nyangau (Kenia)      9.13,16  
8. Gladys Jerotich Kipkemoi (Kenia)   9.14,62  
..
12. Katarzyna Kowalska (Polska)       9.30,37  
tyczka kobiet
1. Anna Rogowska (Polska)        4,75 
2. Chelsea Johnson (USA)         4,65    
   Monika Pyrek (Polska)         4,65    
4. Silke Spiegelburg (Niemcy)    4,65    
5. Fabiana Murer (Brazylia)      4,55    
6. Kate Dennison (W.Brytania)    4,55    
7. Anna Battke (Niemcy)          4,40    
 . Tatiana Połnowa (Rosja)       4,40    
   
   Jelena Isinbajewa (Rosja)        0  
   Julia Gołubczykowa (Rosja)    nie wystartowała z powodu kontuzji
trójskok kobiet
1. Yargelis Savigne (Kuba)    14,95 
2. Mabel Gay (Kuba)           14,61
3. Anna Piatych (Rosja)       14,58
4. Biljana Topic (Serbia)     14,52
5. Trecia Smith (Jamajka)     14,48    
6. Tatiana Lebiediewa (Rosja) 14,37    
7. Cristina Bujin (Rumunia)   14,26    
8. Dana Veldakova (Słowacja)  14,25    
10 000 m mężczyzn
1. Kenenisa Bekele (Etiopia)        26.46,31  
2. Zersenay Tadesse (Erytrea)       26.50,12  
3. Moses Ndiema Masai (Kenia)       26.57,39  
4. Imane Merga (Etiopia)            27.15,94  
5. Bernard Kiprop Kipyego (Kenia)   27.18,47  
6. Dathan Ritzenhein (USA)          27.22,28  
7. Micah Kogo (Kenia)               27.26,33  
8. Galen Rupp (USA)                 27.37,99  
młot mężczyzn
1. Primoz Kozmus (Słowenia)     80,84 
2. Szymon Ziółkowski (Polska)   79,30    
3. Aleksiej Zagorny (Rosja)     78,09    
4. Krisztian Pars (Węgry)       77,45    
5. Sergiy Lytvynov (Niemcy)     76,58    
6. Markus Esser (Niemcy)        76,27    
7. Andras Haklits (Chorwacja)   76,26    
8. Paweł Krywicki (Białoruś)    76,00
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jamajka | m | medale | Anna Rogowska | Niemcy | USA | Kenia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje