Lekkoatletyczne MŚ - skład reprezentacji Polski

Czterdzieści osiem osób liczy ostatecznie lekkoatletyczna reprezentacja kraju na 12. mistrzostwa świata w Berlinie (15-23 sierpnia). Do startu w zawodach Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił 25 zawodniczek i 23 zawodników.

Skład reprezentacji Polski na 12. lekkoatletyczne MŚ w Berlinie (15-23 sierpnia) i najlepsze w tym roku wyniki zawodników:

Reklama

MĘŻCZYŹNI

100 m

10,21 Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 31.07 w Bydgoszczy

800 m

1.43,84 Marcin Lewandowski (Ósemka Police) 28.07 w Monaco

1.45,72 Adam Kszczot (RKS Łódź) 17.06 w Ostrawie

3000 m z przeszkodami

8.21,32 Tomasz Szymkowiak (Orkan Września) 17.06 w Ostrawie

110 m ppł

13,46 Artur Noga (KS Warszawianka) 3.07 w Oslo

wzwyż

2,31 Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2.08 w Bydgoszczy

2,28 Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 17.07 w Kownie

tyczka

5,71 Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 10.06 w Bydgoszczy

kula

21,95 Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 30.07 w Sztokholmie

dysk

68,75 Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 23.05 w Halle

młot

78,93 Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 24.07 w Nikiti

oszczep

84,85 Adrian Markowski (Osa Zgorzelec) 1.08 w Bydgoszczy

83,52 Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) 14.06 w Berlinie

chód na 20 km

1:22.17 Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) 18.04 w Zaniemyślu

1:22.23 Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj) 1.08 w Bydgoszczy

chód na 50 km

3:52.16 Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków) 28.03 w Dudincach

3:45.47 Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) 29.03.2008 w Dudincach

3:46.51 Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice) 22.08.2008 w Pekinie

4x400 m

Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)

Rafał Wieruszewski (Orkan Środa Wlkp)

Piotr Klimczak (WKS Śląk Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

KOBIETY

800 m

1.59,77 Anna Rostkowska (Athletic Jakać Młoda) 17.07 w Paryżu

1500 m

4.02,30 Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 28.07 w Monaco

4.04,83 Lidia Chojecka (KS Warszawianka) 10.07 w Rzymie

400 m ppł

54,31 Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 10.07 w Rzymie

3000 m z przeszkodami

9.34,07 Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek) 25.07 w Londynie

100 m ppł

13,16 Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 18.07 w Saragossie

w dal

6,74 Teresa Dobija (AZS Łódź) 1.08 w Bydgoszczy

trójskok

14,04 Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) 2.08 w Bydgoszczy

wzwyż

1,93 Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok) 1.08 w Bydgoszczy

tyczka

4,80 Anna Rogowska (SKLA Sopot) 1.08 w Bydgoszczy

4,78 Monika Pyrek (MKL Szczecin) 14.06 w Berlinie

4,46 Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) 4.07 w Madrycie

dysk

63,96 Żaneta Glanc (AZS Poznań) 26.06 w Krakowie

63,24 Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) 2.06 w Dessau

61,78 Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 12.07 w Lignano

młot

76,59 Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) 16.06 w Ostrawie

oszczep

63,53 Urszula Piwnicka (SKLA Sopot) 30.05 w Kalamacie

siedmiobój

6378 Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) 27.06 w Szczecinie

6191 Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) 27.06 w Szczecinie

chód na 20 km

1:32.39 Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) 18.04 w Zaniemyślu

4x100 m

43,57 21.06 w Leirii

Iwona Ziółkowska (WKS Śląsk Wrocław)

Iwona Brzezińska (KS Warszawianka)

Marika Popowicz(SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa)

Marta Jeschke (SKLA Sopot)

Dorota Jędrusińska (WKS Śląsk Wrocław)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: AWFiS Gdańsk | Sopot | Łódź | AWF Kraków | Warszawa | Śląsk | Wrocław | reprezentacja Polski | AWF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje