Lekarz reprezentacji: Trudno mi było podjąć tę decyzję

- Bardzo trudno było mi podjąć decyzję o wykluczeniu Damiana Gorawskiego z wyjazdu na mundial. Znamy się wiele lat, bardzo go lubię, wiem co to dla niego oznacza, ale niestety wyniki jego badań nie pozostawiają wątpliwości - mówił INTERIA.PL lekarz reprezentacji Jerzy Grzywocz.

- Co dolega Damianowi Gorawskiemu?

Reklama

- Ma zmiany w układzie krążenia i układzie oddechowym. Wymaga dalszej diagnostyki i leczenia. Niewątpliwie wymaga konsultacji pulmologicznej, alergologicznej, laryngologicznej. Po zebraniu wszystkich danych musi zostać poddany leczeniu i obserwacji.

- Dlaczego tak późno wykryto jego problemy zdrowotne?

- Mnie jest to trudno jednoznacznie powiedzieć. To, że Damian miał pewne problemy o tym wszyscy wiedzieliśmy. Ale możliwość wykonania tych badań, które zrobiliśmy i we Wronkach, i w niedzielę w Warszawie, zmniejsza do minimum wystąpienie jakichś powikłań na boisku. Robiliśmy je na bardzo dobrym, nowoczesnym sprzęcie. W przypadku Damiana wyszło, że to ryzyko jest tak duże, że nie mogę pozwolić mu na udział w ciężkich treningach, które czekają nas w Szwajcarii, no i na występ na MŚ, gdzie każdy zawodnik daje z siebie wszystko.

- Na co uskarżał się Gorawski? Czy to jest aż tak poważna sprawa, że nie może jechać na MŚ?

- Okresowo, szczególnie wiosną miał uczucie duszności, łączy to z pewną alergią. Wszystkiego nie mogę powiedzieć, bo wiąże mnie tajemnica lekarska. Ale dla lekarza sprawa jest jasna. Wyniki są takie a nie inne i nie mogę się zgodzić na to, żeby Damian mógł z nami jechać.

- Kiedy Gorawski zacznie leczenie?

- Damian już dzisiaj będzie pod opieką lekarza, który rozpocznie kompleksowe leczenie na Śląsku. Ja również będę się z nim widział jak tylko dotrzemy na Śląsk. Będę miał obraz tego, co przez ten tydzień zrobili. Na pewno będę z nim w ciągłym kontakcie.

- Czy to oznacza koniec jego kariery sportowej?

- Na dzień dzisiejszy nie mogę tego powiedzieć. Wszystko zależy od tego czy jego stan będzie ulegał poprawie.

Paweł Amarowicz, Warszawa

Dowiedz się więcej na temat: lekarz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje