Lech Basket Liga: Zwycięstwo Zeptera we Włocławku

W spotkaniu na szczycie 15. kolejki Lech Basket Ligi Zepter Idea Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Anwil Włocławek 95:90 (28:26, 21:12, 29:21, 17:31) i umocnił się na prowadzeniu w tabeli ekstraklasy. Wyrównana walka w tym spotkaniu trwała zaledwie do połowy II kwarty.

Później nieskuteczność miejscowych oraz dobra defensywa wrocławian połączeniu z ich dobrą grą w ataku spowodowały decydujący "odjazd" mistrzów Polski. Wprawdzie Anwil próbował jeszcze w końcówce odrobić straty, ale długie akcje Zeptera (nawet nie kończone rzutem) uniemożliwiły zmianę końcowego rozstrzygnięcia

W drugim ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Brok Słupsk - Hoop Blachy Pruszków spodziewanych emocji nie było. Koszykarze Broku wygrali z pruszkowianami zdecydowanie, pokonując podopiecznych trenera Jacka Gembala różnicą 20 pkt. Wysokie zwycięstwo zespołu Stali nad AZZ Lublin pozwoliło koszykarzom z Ostrowa wyprzedzić drużynę Anwilu i awansować na drugą pozycję w tabeli.