Lakers gorsi od Bulls!

O ile porażkę Lakers z Minnesota Timberwolves trudno nazwać niespodzianką, o tyle porażka mistrzów NBA w Chicago z jednym z najgorszych zespołów ligi, Bulls to prawdziwa sensacja. Lakers przegrali po dogrywce 104:106

Katem ekipy z Los Angeles okazał się rookie Tyson Chandler, którego dunk dał sensacyjne zwycięstwo Bulls.

Trzeba więc przyznać, że po przejęciu zespołu przez Billa Cartwrighta, koszykarze Bulls przypomnieli sobie, że umieja grać w koszykówkę. Przede wszystkim zatrzymali Shaquille'a O'Neala na 19 punktach (trafił tylko 5 z 14 wykonywanych w trakcie gry rzutów i miał 4 straty), chociaż na początku meczu nic na to nie wskazywało. Bulls przegrali pierwszą kwartę 21:32, ale już po następnej prowadzili, wygrywając tę odsłonę 31:19.

Koszykarze Minnesota Timberwolves kosztem Wizards przedłużyli do ośmiu serię kolejnych wygranych. Czterdzieści minut spędził na parkiecie Michael Jordan, ale mimo tego, że zaliczył 35 punktów, nie był w stanie przeszkodzić rywalom w kolejnym zwycięstwie. Jordan trafił 14 z 30 oddanych rzutów w trakcie gry i wszystkie siedem wolnych. Zaliczył także 6 zbiórek i 4 asysty, ale także aż 5 strat.

Chauncey Billups i Kevin Garnett zdobyli dla Timberwolves aż 60 punktów, będąc autorami tej wygranej.

Kapitalny pojedynek strzelecki rozgrywali w Madisn Square Garden Allan Houston z Knicks oraz Ray Allen i Sam Cassell z Bucks. Pierwszy zdobył aż 44 punkty, zaś rywale odpowiedzieli 37 i 24 punktami. Jednak świetny występ, zwłaszcza w czwartej kwarcie, w której Houston zdobył 24 punkty, nie pomógł jego partnerom. Choćby dlatego, że były gracz Knicks, Anthony Mason dodał dla Bucks 12 punktów i 9 zbiórek.

Prawdziwy thriller rozegrano w Salt Lake City. Miejscowi Jazz przegrali z młodym zespołem z Memphis dopiero po dwóch dogrywkach. O losach meczu jeszcze raz próbowali decydować weterani - Karl Malone (23 pkt) i John Stockton (21 pkt), ale ostatnie słowo należało jednak do gości. Kolejny świetny mecz zaliczyli Pau Gasol i Jason Williams. Dzięki temu Memphis zaliczyli trzecią serię w historii klubu trzech zwycięstw z rzędu.