Kuszczak pomógł Man Utd wygrać z West Bromwich

Manchester United pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 2-1 w meczu 21. kolejki Premier League. Bramki "Czerwonych Diabłów" bronił Tomasz Kuszczak, dla którego był to sentymentalny powrót na The Hawthorns, gdzie błyszczał formą, dzięki której trafił na Old Trafford.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

West Brom przegrało trzy ostatnie swoje mecze, ale Man Utd ma w tym sezonie wielkie problemy z grą na wyjazdach. Z ośmiu poprzednich spotkań na stadionach rywali wygrał tylko jedno, a w ostatnim meczu z Birmingham City pozwolił wydrzeć sobie dwa punkty w 90. minucie. "Czerwone Diabły" nie rozegrały dobrego meczu, ale tym razem zgarnęły komplet punktów i utrzymały się na pozycji lidera.

Manchester United objął prowadzenie już w 3. minucie po strzale Wayne'a Rooneya, który wykorzystał dobrą centrę Patrice'a Evry. Gospodarze nie mieli zamiaru pogodzić się z porażką i atakowali. W 14. minucie Rio Ferdinand niefortunnie interweniował i James Morrison huknął na bramkę Manchesteru United nie dając szans Kuszczakowi na skuteczną interwencję.

Wyrównujący gol jeszcze bardziej zmotywował piłkarzy West Bromwich do ataków i oni dyktowali warunki gry. W pierwszej połowie gospodarze oddali jedenaście strzałów, a lider Premier League tylko dwa.

Gra faworytów nie wyglądała dobrze także w pierwszych minutach po przerwie. W 60. minucie Alex Ferguson zdjął z murawy najlepszego strzelca ligi angielskiej Dimitara Berbatowa, który rozgrywał słabe spotkanie. Dwie minuty później Rio Ferdinand zaczepił nogą Jerome'a Thomasa w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Kuszczak nie wyczuł intencji Odemwingiego, ale napastnik gospodarzy strzelił obok słupka!

Wprowadzony za Berbatowa Javier Hernandez w 75. minucie wykorzystał dokładne podanie Rooneya i głową pokonał bramkarza rywali. W ostatnich minutach goście murowali bramkę, ale piłkarzom West Bromwich nie udało się skruszyć muru "Czerwonych Diabłów".

Dowiedz się więcej na temat: united | Old Trafford | Tomasz Kuszczak | Manchester United