Kranjec i Koffler skakali najdalej. Małysz 12.

Austriak Andreas Kofler był najlepszy na pierwszym treningu przed kwalifikacjami do środowego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal, lądując na 139,5 m. Adam Małysz został sklasyfikowany na 12. pozycji po skoku na odległość 124,5 m.

Dalej od Koflera skoczył Słoweniec Robert Kranjec - 140,5 m, ale otrzymał niższe noty i zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Michael Neumayer - 131,5 m.

Reklama

Kofler, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, w niedzielę przed konkursem Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie miał groźnie wyglądający upadek. Szczegółowe badania lekarskie nie wykazały jednak u niego żadnych poważnych obrażeń. Austriak doznał tylko niegroźnych, choć bolesnych, stłuczeń.

W polskiej ekipie dalej od Małysza wylądował Marcin Bachleda - 128 m, ale miał lepsze warunki wietrzne i został sklasyfikowany na 29. pozycji. Grzegorz Miętus był 32. - 121 m. Najsłabiej skoczył Jakub Kot lądując na 116 metrze.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcar Simon Ammann był ósmy po skoku na odległość 128,5 m, a zupełnie nieudaną próbę miał wicelider PŚ Austriak Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 116,5 m (31. wynik).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Andreas Kofler | Adam Małysz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje