Korona uratowała punkt w starciu z Lechią

W meczu 13. kolejki ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:1 (1:0).

Kibice, którzy szczelnie wypełnili stadion w Gdańsku, w pierwszej połowie nie mogli narzekać na brak emocji. Obydwie drużyny postawiły na otwarty, ofensywny futbol i często gościły w polu karnym rywali. Gorzej było z precyzją, a także...szczęściem.

Goście z Kielc dwukrotnie obili bowiem słupek bramki Pawła Kapsy po strzałach Pawła BuśkiewiczaJacka Kiełba. Nieco lepiej ustawiony celownik miał były zawodnik Korony, Marcin Kaczmarek. Grający od jakiegoś czasu na boku obrony zawodnik w 27. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził Lechię na prowadzenie.

Po zmianie stron Lechia przez długi czas dyktowała warunki gry i wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Dobre okazje marnowali jednak Jakub Zabłocki i Ivans Lukjanovs.

Niewykorzystane okazje zemściły się na gdańszczanach. W 80. minucie Paweł Kal dośrodkował na środek pola karnego, a celną główką do wyrównania doprowadził Cezary Wilk.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU LECHIA - KORONA

LECHIA GDAŃSK - KORONA KIELCE 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kaczmarek (27.), 1:1 Wilk (80.)

Lechia: Paweł Kapsa - Maciej Rogalski, Sergejs Kozans, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kaczmarek - Paweł Nowak (83. Marko Bajić), Łukasz Surma, Marcin Pietrowski - Paweł Buzała (75. Maciej Kowalczyk), Jakub Zabłocki (65. Piotr Wiśniewski), Ivans Lukjanovs.

Korona: Radosław Cierzniak - Kamil Kuzera, Hernani, Piotr Malarczyk, Paweł Kal - Jacek Kiełb, Mariusz Zganiacz (59. Krzysztof Gajtkowski), Cezary Wilk, Edson (67. Paweł Sobolewski) - Edi Andradina, Paweł Buśkiewicz (73. Ernest Konon).

Żółta kartka - Korona Kielce: Kamil Kuzera, Paweł Kal, Piotr Malarczyk, Jacek Kiełb, Paweł Sobolewski.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 8 000.

POLONIA WARSZAWA - CRACOVIA 0:1

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Gdańsk | Kaczmarek | bramki | polonia | wilk | Lechia Gdańsk | Kielce | Ekstraklasa | korona