Korea - USA 1:1

Stany Zjednoczone zremisowały z Koreą 1:1 w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata. Prowadzenie Amerykanom dał gol Mathisa w 24. minucie, a wyrównał Ahn Hwan-Jung 12 minut przed końcem.

Koreańczycy zaczęli bardzo dobrze i mieli na początku szanse do zdobycia gola, ale to jedna z pierwszych groźnych akcja Amerykanów zakończyła się zdobyciem przez nich prowadzenia. O'Brien "znalazł" w polu karnym niepilnowanego Mathisa, a ten pewnie strzelił do siatki.

Gospodarze najlepszą szansę do wyrównania w I części zmarnowali w 41. minucie, kiedy Urs Meier za wątpliwy faul Agoosa na Hwang Sun-hongu podyktował rzut karny. Pechowym wykonawcą jedenastki był Lee Eul-yong - jego strzał w prawy róg obronił Friedel.

W drugiej części przewaga należała do Koreańczyków, a Amerykanie ograniczali się do kontr. W 78. minucie gospodarze w końcu doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej skoczył Ahn Hwan-Jung i strzałem głową pokonał Friedela.

Oba zespoły po tym meczu mają po cztery punkty i mają duże szanse na wyjście z grupy. W ostatniej kolejce USA zagrają z Polską, a Korea zmierzy się z Portugalią.