Kompromitacja Knicks!

Świąteczny nastrój w Madison Square Garden bardzo szybko zamienił się w horror. Koszykarze New York Knicks pospuli świeto (Martin Luther King day) sobie i swoim kibicom przegrywając z Charlotte Hornets 68:111.

Jeszcze nigdy na własnym parkiecie Knicks nie przegrali taką różnicą punktów.

- Gorzej już chyba być nie mogło. Wciąż nie wierzę w to co się stało - powiedział po meczu najlepszy zawodnik Knicks Kurt Thomas, który zdobył 16 punktów. On akurat nie musi się tak bardzo wstydzic swojego występu jak Latrell Sprewell, który grał 23 minuty, oddał 9 rzutów z gry i żadengo nie trafił. Mógł zdobyć punkty z rzutów wolnych, ale i ta szuka nagle stała mu się obca. Dobrze wychodziły mu tylko ...straty.

W ekipie z Charlotte najwięcej punktów Baron Davis, który zdobył 24 punkty.

29 punktów i 14 zbiórek Michaela Jordana nie wystarczyło by pokonać Minnesotę Timberwolves. Najlepszy zespół Midwest Division wiedział, że kluczem do zwycięstwa jest powstrzymanie Jordana. Obowiązki krycia gwiazdy NBA wziął na siebie Kevin Garnett i wywiązał się z nich dobrze, szczególnie w czwartej kwarcie, w której Michael oddał tylko jeden celny rzut. Sam Garnett zdobył 23 punkty, zaliczył 9 asyst i 6 zbiórek. Powoli po kontuzji kolana do składu "Wilków" wraca Terrell Brandon. W meczu z Wizards zagrał 24 minuty i zdobył 17 punktów. Wizards przegrali piąty z ostatnich sześciu meczów.

Koszykarze Philadelphii 76ers nie wykorzystali atutu własnego parkietu, aby osiągnąć 50% bilans zwycięstw i porażek. Na przeszkodzie stanęła im ekipa z Seattle. SuperSonics pokonali Sixers w First Union Center 109:98. Zespół o najlepszej obronie, pokazał, że sztuka skutecznej gry również nie jest mu obca. Sonics zagrali na 66 procentowej skuteczności rzutów z gry. Najwięcej punktów - 28 - zdobył dla Sonics 34-latek Gary Payton, W drużynie z Philadelphii najskuteczniejszy był oczywiście Allen Iverson, który oddał 25 rzutów z gry z czego trafił 14. Dodał do tego jeszcze 8 celnych rzutów z wolnych i zakończył mecz z 38 punktami. Iverson w tym meczu zdobył swój 10 000 punkt w prawie sześcioletniej karierze w NBA. Stał się ósmym koszykarzem w historii Sixers, któremu udało się przekroczyć 10 000 punktów.

Zobacz wyniki meczów z 21 stycznia

Dowiedz się więcej na temat: charlotte | koszykarze | NBA | kompromitacja | New York Knicks