Kolarskie MŚ: Złoto Nowozelandczyka Yatesa

Nowozelandczyk Jeremy Yates zdobył w sobotę w bretońskim Plouay tytuł mistrza świata juniorów w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal wywalczył Włoch Antonio Bucciero, a brązowy - Rosjanin Aleksander Arekiejew.

Drugi linię mety minął towarzysz ucieczki Yatesa, Rosjanin Władimir Gusiew, lecz został zdyskwalifikowany za stosowanie niedozwolonego sprzętu.

Najlepszy z reprezentantów Polski, Szymon Wasiak zajął dziewiąte miejsce, przyjeżdżając do mety na jednej z czołowych pozycji w pierwszej grupie pościgowej, ze stratą 4 sekund do zwycięzcy.

Wyścigu nie ukończył mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, Peter Mazur (MAT CCC Jelcz Laskowice). Urodzony w Kanadzie reprezentant Polski miał na trzech okrążeniach... trzy kraksy i zszedł z trasy. Na siódmej rundzie w 11-osobowej czołówce jechał brązowy medalista w czasówce, Łukasz Bodnar (MAT CCC Jelcz Laskowice), ale na ostatniej rundzie znacznie osłabł i zajął 78. miejsce.

O godz. 13.45 rozpoczął się wyścig kobiet. Wśród 111 zawodniczek jest pięć Polek: Bogumiła Matusiak, Monika Tyburska, Paulina Brzeźna, Beata Jasińska i Anna Skawińska.